YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li başkan AK Parti'ye katıldı
YEŞİLDENİZ, MHP'DEN İSTİFA EDEREK AK PARTİ'YE KATILDIKütahya'nın Şaphane ilçesi Belediye Başkanı Ramazan Yeşildeniz, MHP'den istifa ederek AK Parti'ye katıldı.
MHP'li başkan AK Parti'ye katıldı
28 Temmuz 2010 / 15:23 Güncelleme: 28 Temmuz 2010 / 15:31

Yeşildeniz, yazılı açıklamasında, üyesi bulunduğu MHP'den istifa ederek AK Parti'ye katıldığını bildirdi.

''Milletin iradesini üstün tuttuğu, millet iradesinin üzerinde başka bir irade tanımadığını ortaya koyduğu, demokratik siyasete yapılan müdahalelere yürekli bir şekilde karşı çıkan tek parti olduğu için AK Parti'ye katıldığını'' belirten Yeşildeniz, şöyle devam etti:

''Bu ülkeyi, demokrasi yüzyılına yaraşır, demokratik ve sivil bir anayasaya kavuşturma gayreti içinde olduğu için buradayım. Demokratik değişimin gerçek adresi Adalet ve Kalkınma Partisi olduğu için buradayım. Ülkemizin gelişiminin önündeki statükoları kırarak onu, önümüzdeki yılların parlayan büyük ülkesi yapma gayretine inandığım için buradayım. Ülkemizin bu günlerde en çok ihtiyacı olduğu siyasal istikrar, ekonomik refah ve demokratik bir Türkiye için buradayım. Başbakanımızın, 'Durmak yok, yola devam, çalışmaya devam' felsefesine inandığım için buradayım. Hazreti İbrahim'in atıldığı ateşi söndürmek için su taşıyan karıncanın dediği gibi, 'safım belli olsun' diye buradayım.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler