YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li Adan'dan Başbakan'a milliyetçilik dersi
MHP'li Adan'dan Başbakan'a milliyetçilik dersi
21 Şubat 2013 15:06
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a milliyetçilik dersi verdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, ''AK Parti'den akıllı uslu birilerinin Başbakan'a millet nedir, milliyetçilik nedir, ırk nedir, ırkçılık nedir öğretmesi lazım'' görüşünü savundu.

Adan, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız'' sözlerini eleştirdi.

Erdoğan'ın açıklamalarıyla Türk milletine büyük bir travma yaşattığını ileri süren Adan, ''Başbakan vatana, ona duyulan sevgiye, tarihe, milli onura ve haysiyete, Sultan Alparslan, Fatih Sultan Mehmet'e, Yavuz'a, Kanuni'ye, Mustafa Kemal'e açıkça, şehitlere ve ne kadar kutsalımız varsa hepsine hakaret etmiş ve hepsini ayağının altına almıştır'' iddiasında bulundu.

Söz konusu dilin ''bölücü'' olduğunu öne süren Adan, ''Partisinden akıllı uslu birilerinin Başbakan'a millet nedir, milliyetçilik nedir, ırk nedir, ırkçılık nedir öğretmesi lazım'' ifadesini kullandı.

AK Parti'de Türk milliyetçiliğinin ırkçılıkla hiçbir ilgisi bulunmadığını bilen pek çok milletvekili olduğunu belirten Adan, bu milletvekillerinin Başbakan Erdoğan'ın sözlerine itiraz etmemelerini üzüntüyle karşıladığını ifade etti.
 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler