YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den yeni seçim hamlesi
MHP'den yeni seçim hamlesi
12 Mart 2011 15:39
Seçimler yaklaşıyor partiler de birbir seçim vaatlerini arttıyor... CHP'den sonra MHP de milletvekili dokunulmazlıklarını kaldıracağını söyledi...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak, ''MHP'nin iktidar olur olmaz milletvekillerinin dokunulmazlığını kaldırmayı planladığını'' belirtti.

Şafak, MHP Afşin İlçe Teşkilatı'nı ziyaretinde, Türkiye'nin yüzde 11'le dünyada en yüksek işsizlik oranına sahip ülkeler arasında yer aldığını, her evde bir gencin işsiz olduğunu anlatti.

Şafak, ''AK Parti, son 50 yılda hiçbir partiye nasip olmayacak şekilde 8.5 sene gibi uzun süre iktidarda kaldı. Ne Anavatan Partisi ne MHP ne de Doğruyol Partisi son 50 yılda üst üste tek başına iktidar oldu. AK Parti ülkenin sorunlarını çözecek zamanı olmasına rağmen bu imkanı milletin önüne koyamamıştır'' diye konuştu.

Milletvekilliği dokunulmazlığının bir an önce kalkması gerektiğini belirten Ümit Şafak, ''MHP iktidar olur olmaz milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldırmayı planlamıştır.  Milletvekili dokunulmazlığı sadece kürsü dokunulmazlığı olarak kalmalıdır. Milletvekilleri de bir suç işlediği zaman normal vatandaş gibi yargılanmalıdır'' dedi.

''Demokratik açılım'' konusuna değinen Şafak, son zamanlarda ''iki dilli toplum ve devlet düzeninin'' tartışılmaya başlandığını anımsattı. Şafak, ''Terörle mücadelenin tek bir yolu vardır. Bu ülkede yaşayan herkes kardeşimizdir. Kürdü, Lazı, Çerkezi ve bu ülkenin vatandaşları kardeşimizdir'' şeklinde konuştu.

Ziyarette, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Bastırmacı da hazır bulundu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler