YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP’den Tuğrul Türkeş için ince taktik
MHP, ‘partiyi küçük düşürdüğü’ iddiasında bulunduğu Tuğrul Türkeş’i partiden ihraç etmek için ‘ince bir taktik’ izliyor.
MHP’den Tuğrul Türkeş için ince taktik
02 Eylül 2015 / 08:21 Güncelleme: 02 Eylül 2015 / 08:30

Geçmişteki yargı kararlarını da inceleyen MHP, ‘partiyi küçük düşürdüğü’ iddiasında bulunduğu Türkeş’i cumartesi akşam savunma süresinin dolmasıyla birlikte ihraç ettiğini açıklayacak.

‘Kabul etmeyebilirdi’
 
Türkeş, kendisine iletilen, ‘tedbirli ihraç’ istemine karşı 3 gün içinde itiraz hakkını kullanmadı. 27 Ağustos’ta kendisine yapılan tebligatla birlikte başlayan 7 günlük savunma süresi ise 5 Eylül Cumartesi günü dolacak. Sürenin dolmasının ardından jet hızıyla toplanacak olan MHP Merkez Disiplin Kurulu, oy birliği ile ihraç kararını açıklayacak.
 
Türkeş’in bakanlık önerisini kabul ettiği yazısı başta olmak üzere her açıklamasında, ‘anayasal çağrıya cevap verdim ve Anayasal görevimi yerine getirdim’ şeklindeki gerekçelendirmesini de masaya yatıran MHP, Anayasa’nın 114. maddesindeki hükmün ‘teklif edilen bakanlığı kabul etmeyen’ ifadesini de içerdiğini, bu nedenle herhangi bir milletvekilinin bakanlık önerisinin partisinin politikası doğrultusunda kabul etmeyebileceği tezi üzerinde duracak.
 
Türkeş’in parti kararına rağmen görevi kabul ederek partiyi kamuoyu önünde küçük düşürdüğü, ‘katılmama imkânı varken, teklifi kabul etmesi’ nedeniyle ihraç kararını gerekçelendirmesi bekleniyor.
 
YARGIYA GİDEBİLİR
 
MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk, Türkeş’e savunması için gerekli tebligatın yapıldığını ve şu ana kadar sürecin parti içtüzüğündeki hükümler doğrultusunda yürütüldüğünü, 7 günlük süre içinde savunmasını vermesi veya vermemesi halinde MDK’nın toplanarak kararını vereceğini dile getirdi. Türkeş, ‘tedbirli’ sevk edildiği için ‘parti üyeliği’ dışındaki sıfatları kullanamıyor, parti adına hiçbir organizasyona katılamıyor, partiyi herhangi bir platformda temsil edemiyor. Partide kalmaya devam edeceği sinyali veren Türkeş’in de ihraç kararı çıkması durumunda yargıya gitmesine kesin gözüyle bakılıyor.

 

MİLLİYET

ey MHP ülke gidiyorü
 // hursit dilaver
maalesef,o uğrunda 5000 şehit verdiğimiz,din,bayrak ve devlet için şu anda olanlara bakın. MHP ile CHP, parallele HDP hep beraber AKPye ve özellikle tayyip beye karşılar. tayyip bey MHPnin felsefesinin adamı da, buna rağmen o tayyip diye ona düşmanlar. gün gelir,kafalar taşlara vurulacaktır. biz ne yaptık diye. sultan hamidin cenazesinde salya sümük ağlıyan talat paşaları gördü bu ülke..MHPlilere ders olmalı. tarih okusunlar.ABDnin değil tayyibin yanında olma zamanıdır.beyler ulke gidiyor,ülke....
02 Eylül 2015 Çarşamba 22:27
ABD ile bu gunleri mi görüştünüz de her şeyi reddettiniz.
 // hursit dilaver
daha önce yazmıştım. seçimin ertesi günü MHP başk.yard. zuhal hanım,amerikan sefaret yetkilileri ile alel acele ne görüştü.teknik ve siyasi ahlak olarak seçimin ertesinde görüşme yapılmaz. hem de konsolosluk değil,doğrudan ABD elçiliği bu..sayın bahçeliye iletilen neydi de, birden seçim de dahil her şeyi ,başbakanlığı bile reddetmeye başladı.sanki sinirinden aşırı konuşmaya da başladı.ABD ne dedi.'doğuda savaş çıkacak,sen beklemede kal'.mı denildi..bu görüşmeyi sorgulayan yok.nedendir acep.....
02 Eylül 2015 Çarşamba 22:21
ihanetin bedeli ödenir..
 // cerrahoğlu
sürüde ayrılanı kurt kaparmış mhp başka patilere benzemez ihanetin bedeli budur ne yazııki......
02 Eylül 2015 Çarşamba 15:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler