YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den tam destek!
MHP'den tam destek!
05 Ekim 2011 16:02
Türkiye'nin gündemi yeni anayasa çalışmaları... Yavaş yavaş partiler kurulacak komisyona gönderilecek isimleri belirliyor. MHP de bugün göndereceği 3 ismi açıkladı. MHP lideri Bahçeli, Yeni anayasa çalışmaları için gereken her türlü desteği vermeye hazırı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Önümüzdeki günlerde Türkiye'nin gündemi anayasa çalışmaları üzerine odaklanacak'' dedi.

Bahçeli, çeşitli ziyaret ve temel atma törenlerine katılmak üzere geldiği Osmaniye'nin Toprakkale ilçesinde, kendisini karşılayan partililere hitabetti.

Yeni anayasa ile ilgili açıklamalarda bulunan Bahçeli, ''Önümüzdeki günlerde Türkiye'nin gündemi anayasa çalışmaları üzerine odaklanacak. Hazırlık ve uzlaşma komisyonu önümüzdeki günlerde faaliyete başlayacak. Bu komisyona genel başkan yardımcıları Faruk Bal, Tunca Toskay ve Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk katılacak. Komisyona bu isimleri vereceğiz ve bu çalışmalara katkı sağlayacağız'' dedi.

MHP'nin geçmişten buyana anayasa değişikliği konusunda koyduğu hassasiyeti dikkate alarak, devlet ve ülkenin bölünmesine fırsat tanıyacak yanlışlıkları engelleyeceğini ifade eden Bahçeli, ''Toplumsal talepleri karşılayabilecek, Türkiye'yi 21. yüzyılda layık olduğu yere getirecek dinamik anayasanın hazırlanmasında katkılarını sürdüreceklerini'' vurguladı. (AA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler