YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den suç duyurusu
MHP'den suç duyurusu
18 Haziran 2013 12:17
MHP, AK Parti'nin 15 Haziran'da Sincan'da yaptığı mitingde, partinin bayraklarının açılmasıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

MHP'nin Avukatı Hamit Kocabey, suç duyurusu dilekçesini,TMK'nın 10. maddesiyle görevli Başsavcıvekilliğine verdi.

Siyasi iktidarın terör örgütüyle başlattığı müzakere sürecinin Türkiye'de gerilimi artırdığı savunulan dilekçede, MHP'nin bu konuda, demokratik tavır alarak açık hava meydanlarında iktidarı eleştirdiği, ilgili kamu görevlileri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğu kaydedildi.

Hükümetin keyfi uygulamalarının bir örneğinin de "Gezi Parkı" olaylarında yaşandığı, tepkisini ortaya koyan bir gruba yapılan tahrik edici müdahalenin ve siyasi iktidarın ortaya koyduğu tavrın olayların bütün ülkeye yayılmasına neden olduğu iddia edilen dilekçede, MHP'nin, karanlık mihrakların oyununa gelmemek, kamu barışı ve devlet düzeninin bozulmaması için partililerin eylemlere katılmaması için her türlü gayreti gösterdiği ifade edildi.

"Bayrakları açanlar masum değil"

AK Parti'nin 15 Haziran'da Sincan'da yapılan mitinginde bir senaryonun ortaya konulduğu savunulan dilekçede, şu ifadeler yer aldı:

"Uygulanan yanlış politikalarla, özellikle açılım ve yıkım süreci ile MHP ve AKP tabanı arasında oluşan gerginliğin, bu mitingde açılan bayraklarla çatışmaya neden olması, bu olmazsa da MHP'nin Gezi Parkı olayında siyasi iktidarla birlikte saf tuttuğu yansıtılarak, mevcut kargaşaya MHP'nin de katılarak ülkenin kaosa, kargaşaya sürüklenmesi hedeflenmiştir. Bu bayrakları açanlar masum değildir. ''

Mitingde bayrak açanların MHP'nin üyesi olmadığı belirtilen dilekçede, şüpheliler hakkında, "Kamu barışını, devletin birliği ve bütünlüğünü bozmak" suçundan kamu davası açılması istendi.

 

AA

13:41
 // STATÜKO ALAŞAĞI
Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak buna derlerler herhalde. Bu eylemler, Akp nin manivelası olmuş, daha da güçlenerek çıkmış, statüko alaşağı olmuştur....
18 Haziran 2013 13:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler