YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den 'soykırım' kararına çok sert tepki!
MHP'den 'soykırım' kararına çok sert tepki!
16 Nisan 2015 11:40
Avrupa Parlamentosu'nun 'Ermeni Soykırımı' ilgili karar tasarısı kabul edildi. Tasarıyla Türkiye'ye 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanıma ve arşivlerini açma çağrısında bulunuluyor.

Kararı internethaber.com'a değerlendiren MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, parlamentoya "kendilerini ne zannediyorlar, kendi tarihlerine baksınlar. Avrupa Parlamentosu sanki küresel efendilerden oluşuyor, kimin suç işlediğini, ne yaptığını bunlar mı belirleyecekmiş, böyle bir şey olmaz." dedi.

Kendi tarihlerine baksınlar

Bu parlamento kendini ne zannediyor ya! Yani, çoğunluk iradesiyle benim milletime soykırımcı yaftasını nasıl yapıştırabilir, bunlar kendisini ne zannediyor, kendi tarihlerine baksınlar. Avrupa Parlamentosu sanki küresel efendilerden oluşuyor, kimin suç işlediğini, ne yaptığını bunlar mı belirleyecekmiş, böyle bir şey olmaz.

Bu, tarih ve hukukun işi

Bu, tarihin ve hukukun işi olan ve bu konuda hiçbir somut ve hukuki boyutu olmayan böyle bir yaftayı milletimize atfetmek ancak ve ancak Avrupa Birliği üyesi ülkelerin katliamdan ve soykırımdan sorumlu yüzünün üstünü örtme amacına yöneliktir. Bu eksende bu süreç içerisinde Türkiye'ye yönelik olarak emperyalist emeller içerisinde uyguladıkları projelerde kullandıkları kesimlerle ilgili sorumlulukların üstünü örtmek amacıyla yapılıyor.

Haçlı zihniyetinin yansımasıdır

Avrupa Parlamentosunun bu kararı, kesinlikle bir bühtandır, iftiradır. Avrupa Birliği, hukuka bağlılık, hakkaniyet, adalet gibi kavramları kullananların, orada çoğunluk iradesiyle bir soykırım kararı vermesi gerçekten bunun bir siyasi amaçla yapıldığını ve bu süre içerisinde insanlığa karşı sorumlu olanların, insanlık suçu işleyenlerin kendi suçlarını örtmek amacıyla bunu kullandıklarını açık şekilde ortaya koyuyor. Bu tavır, bu yaklaşım tarzı, açıkçası bir Haçlı zihniyetinin ya da milletimizin bu coğrafyada varlığını bir sorun olarak gören zihniyetin yansımasıdır, kabul edilemez ve buna karşılık üst düzey tepkilerin konulması da gayet açık ve net.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler