YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den protestoya sert tepki
MHP Grup Başkanvekili Şandır, Burhan Kuzu ve Süheyl Batum'un protesto edilmesine tepki gösterdi.
MHP'den protestoya sert tepki
09 Aralık 2010 / 17:51 Güncelleme: 09 Aralık 2010 / 17:57

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, üniversitelerde yaşanan olayların ''bir işaret fişeği'' olduğunu belirterek, geçmişte Türkiye'nin çok ağır bedeller ödediğini söyledi.

Konunun derinlemesine incelenmesi gerektiğini dile getiren Şandır, ''Dün Burhan Kuzu'ya ve Süheyl Batum'a reva görülen olayı kabul etmemiz mümkün değil. Üniversitemize, üniversite gençliğimize yakışmamıştır. Kim olursa olsun insanlar fikirlerini söylemeli, meşru zeminde tepkiler ortaya koyulmalı'' dedi.

İstanbul polisinin orantısız güç kullanımını da kabul edebilmenin mümkün olmadığını söyleyen Şandır, ''Siyaset bu kadar öfkeli olursa, olaylara duyarsız olursa, polisin çalışma şartları da ağır olursa özensizlik had safhaya ulaşıyor'' diye konuştu.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam, sorunun Meclis araştırmalarıyla çözülebilmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Üniversitelerle görüşülerek, sorunların ne olduğunun ortaya koyulması gerektiğini dile getiren Sağlam, ''Son zamanlarda Sayın Başbakan'ın yaptığı da budur'' dedi.

Sağlam, ''Orantısız güç kullanılmış olabilir, bu da incelenebilir. Bunu, siyasetin malzemesi yapmayalım. Bu konularda gelin bilimsel düşünelim, bilimsel toplantılar yapalım. Üniversiteyle fikir alışverişinde bulunalım ama geçmiş tarihimizi tekerrür ettirmeyelim'' dedi. AA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler