YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den önemli açıklama: AK Parti olmadan...
Koalisyon tartışmalarının aralıksız olarak devam ettiği günlerde MHP cephesinden yeni bir açıklama geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya: "AK Parti'siz hükümet olmaz" dedi.
MHP'den önemli açıklama: AK Parti olmadan...
19 Haziran 2015 / 07:00 Güncelleme: 19 Haziran 2015 / 08:53

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin seçim gecesi ısrarla aksini vurgulamasına rağmen, Ankara'da dillendirilen hükümet senaryolarında AK Parti'nin en muhtemel koalisyon ortağı adayı MHP görülüyor

BBC Türkçe'nin sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, "Seçim sonuçlarını okuduğunuzda 258 milletvekiliyle bu millet AK Parti 'ye oy verdi. Ama iktidarı da elinden aldı. 'Sen artık tek başına gidemezsin' dedi. Bu noktada AK Parti 'nin dışarda olduğu bir koalisyon alternatifi yok" diye konuştu.

Mevlüt Karakaya, buna rağmen AK Parti 'nin öncelikle çözüm süreci nedeniyle HDP'yle koalisyon kurmasının daha doğru olacağını söyledi.

Karakaya'ya göre, CHP de bu hükümete dahil olabilir.

'Davutoğlu da AK Parti -MHP hükümeti ister'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, HDP'nin olacağı hiçbir oluşumda yer almayacaklarını belirtti. AK Parti ile olası bir koalisyona ise kapıları kapatmadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümeti kurma görevini seçimden birinci parti olarak çıkan AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na verecek. Davutoğlu, MHP'yi ziyaretinde bir talepler listesiyle karşılaşacak.

MHP'den 'bekle gör' politikası

Ankara kulislerinde, koalisyon görüşmelerinde kilit parti olarak gözüken MHP'nin "bekle-gör" politikası uygulayacağı konuşuluyor.
MHP'nin; AK Parti -HDP, AK Parti -CHP benzeri koalisyon seçeneklerinin öncelikli denenmesi söylemleri buna bağlanıyor.

turkiyegazetesi.com.tr

 // Memet
AK Parti MHP seçim hükümeti kursun, yeni anayasa yapsın, başkanlık sistemini getirsin ve seçime gitsin... halkın çoğu bunu destekleyecektir... AK Partiye ve MHP'ye buradan çağrı yapıyorum, yeni anayasayı ve başkanlık sistemini getirmek için birleşin......
19 Haziran 2015 06:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler