YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den net mesaj: O koalisyon imkansız
MHP eski yöneticileri, HDP ile koalisyon tartışmalarını değerlendirdi: Bu tür bir koalisyon telaffuzunun bile ülke için zaman kaybıdır
MHP'den net mesaj: O koalisyon imkansız
13 Haziran 2015 / 07:55 Güncelleme: 13 Haziran 2015 / 08:02

Genel seçimleri geride bırakan Türkiye, şimdi de olası koalisyon seçeneklerine kilitlendi. MHP ve HDP üzerinde üretilen koalisyon senaryoları milliyetçilerden sert tepki gördü.

Böyle bir koalisyon girişiminin eşyanın tabiatına aykırı olduğunu ve tabandan da büyük tepki göreceğini vurgulayan MHP'li eski milletvekilleri, bu senaryonun telaffuzunun bile zaman kaybından başka bir şey olmadığını kaydettiler.

MHP eski Grup Başkanvekili  İsmail Köse: MHP şu anda 3 temel kriter ortaya koymuştur. MHP taraf olan bir partidir. MHP’nin böylesine bir partiyle koalisyon içinde olması düşünülemez.

AK Parti - MHP olsun

MHP Antalya Eski İl Başkanı Nizamettin Sağır: MHP’nin Türkiye’nin başının belası olmuş terörist başının desteklediği bir yapı içerisinde olmaz diye düşünüyorum. Problemler çözüldükten sonra  muhafazakâr bir hükümetin yani AK Parti-MHP koalisyonudur.

Baraj altına inerler

MHP Diyarbakır Eski İl Başkanı Abdullah Arzakçı: MHP ile HDP’nin aynı saflarda olması mümkün değil gibi görünüyor. Bu iki parti bir araya gelirse her ikisi de baraj altına iner.

İhtimal vermiyorum

MHP Ordu eski Milletvekili Rıdvan Yalçın: MHP ile HDP'nin hiçbir şekilde aynı resim içinde yer alabileceğine ihtimal vermiyorum. Ne içeriden ne de dışarıdan. Böyle bir şey mümkün değil. Bu eşyanın tabiatına da aykırıdır. Bana göre, MHP – HDP koalisyonu siyasi fanteziden ibarettir. Bunun telaffuzu bile zaman kaybından başka bir şey değildir. 

Tabana uygun değil

MHP Trabzon eski Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu: MHP, HDP’nin içinde olduğu ya da destek verdiği bir iktidara ortak olamaz. HDP, PKK’nin Meclis’teki temsilcidir. Böyle bir partiyle koalisyon kurulması MHP açısından uygun değildir. Böyle bir girişim tabandan da çok fazla tepki görür.

Bu eşyanın tabiatına aykırı

MHP Mersin eski Milletvekili Prof. Dr. Akif Akkuş: MHP, Türkiye’nin birliği ve bütünlüğü doğrultusunda politika yürüten bir partidir. HDP ise, PKK gibi bir örgütün partisi ya da uzantısı görünümündedir. İki partinin aynı koalisyon masasında yer alması mümkün değildir, olamaz da. Bu eşyanın tabiatına aykırıdır.

 

AKŞAM

Vatana ihanet edenlerden her şey beklenir...!!!
 // Muhafız
Zamanında kendilerine terörist parti diyen Rahşan Ecevit'in partisiyle koalisyon hükümeti kurup Apo'nun idamının kaldırılmasına imza attı, şimdide HDP'lilerle el ele verip Apo'yu herhalde hapisten çıkarmak için yasa çıkarıp, Apo'yu HDP'nin genel başkanı yapıp onunla koalisyon hükümeti kurarlar herhalde...!!!sahte milliyetçi Devlet Bahçeli'den artık herşey beklenir,hiç şüpheniz olmasınki Devlet Bahçeli HDP'lilerle koalisyon hükümeti kurup Apo'yu da HDP'nin genel başkanı yapar,ABD öyle...
13 Haziran 2015 Cumartesi 15:27
seçim
 // fatih
MHP millet için hangi fedakarlığa katlanıp hangi sorumluluğu üstüne aldı ki zaten. kenardan köşeden konuş, al maaşını yat... işte MHP siyasetinin özü budur......
13 Haziran 2015 Cumartesi 08:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler