YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den Mumcu'ya sürpriz teklif
Kurultayını yapan Bahçeli yeni isim arayışında. MHP'den bir partinin eski genel başkanına “Gel bize katıl” daveti gitti.
MHP'den Mumcu'ya sürpriz teklif
09 Kasım 2009 / 08:43 Güncelleme: 09 Kasım 2009 / 08:43

DP ve Anavatan Partisi'nin ilk birleşme projesinden sonra partinin genel başkanlığından ayrılıp inzivaya çekilen Erkan Mumcu'ya MHP'den " Gel kongremizde bize katıl" davetinin yapıldığı öğrenildi.

BİZZAT BAHÇELİ GÖNDERDİ İDDİASI

Erkan Mumcu'ya çok yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre gençlik yıllarında ülkü ocaklarında yetiştiği için bizzat Devlet Bahçeli'nin talimatı ile MHP'ye katılma teklifleri geldiği öğrenildi.

MHP'li kaynaklara yakınlığı ile bilinen haber2000 internet sitesinde Göktürk Tunçtürk tarafından ortaya çıkan kulis çalışmasında Mumcu'ya birkaç kez heyet gittiği öğrenildiği belirtildi. Mumcu'ya 8 Kasım'da yapılacak olan büyük kongrede MHP'ye katılma teklifini götürdükleri ve bu konuda da ısrar edildiği öğrenildi.

MUMCU HEYETE NE DEDİ?

Erkan Mumcu'nun ise MHP heyetine net bir cevap vermediği ve konuyu yakın arkadaşları ile değerlendirdiği, yakın siyasi arkadaşlarının ise Mumcu'nun MHP'ye katılmasını istedikleri yönünde O'na baskı yaptıkları belirtildi.

Mumcu'nun bu konudaki kararını ise, kongre öncesi vereceği ve yakın dostlarının şimdiden 8 Kasım'da Erkan Mumcu'nun MHP'de olacağı yönünde iddialarda bulunduğu belirtildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler