YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den kritik randevuya tepki
Erdoğan-Türk buluşmasına ilk tepki MHP'den geldi. MHP'li Oktay Vural, "Başbakan terörle mücadele dönemini bitirmiştir" dedi, ekledi..
MHP'den kritik randevuya tepki
05 Ağustos 2009 / 14:00 Güncelleme: 05 Ağustos 2009 / 00:00

Başbakan Erdoğan ile DTP Genel Bşkanı Ahmet Türk arasındaki kritik buluşmaya ilk tepki MHP'den geldi. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, şöyle konuştu:


DEMEK Kİ ARADA BİRİLERİ VAR


"Tipik bir Tayyip Erdoğan klasiği. Davos'ta one minute dedi yarım saat sonra özür diledi. Demek ki arada bu görüşmenin yapılmasını isteyen birileri var. Demek ki Türkiye terörle mücadeleden vazgeçmiş müzakere dönemine geçmiş.


MÜCADELE DÖNEMİ BİTMİŞ, MÜZAKERE DÖNEMİ BAŞLAMIŞTIR


Bu yaklaşım tarzı milletimizi aptal yerine koymaktır. PKK ve Öcalan'ın temsilcileriyle görüşeceğiz diyor. Bu açıklama terörle mücadele dönemini kapatmış olduğunun itirafıdır. İkisi arasındaki görüşmeye dair bir değerlendirme yapmayı uygun görmüyorum.


Sayın Genel Başkan PKK ile görüşmeyi bırakın denmesinden niye ranatsız oluyor, millete ayrımcılık yapmayın, bu milletin manevi değerlerini aşındırmayın dememizden niye rahatsız oluyor.


Beraber yürüdük bu yollarda deyip DTP ile yürüsünler... Başbakanın bu yaklaşımı ırkçı ve kabileci bir yaklaşım. Milletimiz daha yüksek değerlerde buluşmuştur. Başbakan bunu anlamalıdır."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler