YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den kaçırılma yorumu
CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçıırlması ile ilgili MHP'den ilk yorum geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, yaptığı açıklamada, "Terörün adres sormadığını görüyoruz" dedi...
MHP'den kaçırılma yorumu
13 Ağustos 2012 / 08:19 Güncelleme: 13 Ağustos 2012 / 08:23

MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, ''Adeta 'kurşun adres sormaz' dercesine terörün de adres sormadığını görüyoruz. Milletvekili kaçırılmaya kadar uzanan bir terör, özellikle son dönemde Türkiye'de çok ciddi bir mesafe kat etmiştir'' dedi.

Bingöl'den Ankara'ya gitmek üzere Elazığ Havaalanı'na gelen Yalçın, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Partisinin kongre süreciyle alakalı olarak Muş ve Bingöl'de çalışma yaptığı sırada olaydan haberdar olduğunu belirten Yalçın, olayın fevkalade endişe verici olduğunu söyledi. Yalçın, Aygün'ün gerekli tedbirler alınarak güvenlik güçlerince kurtarılmasını temenni etti.

Terör örgütünün Türkiye'de geldiği noktaya değinen Yalçın, ''Adeta 'kurşun adres sormaz' dercesine terörün de adres sormadığını görüyoruz. Milletvekili kaçırılmaya kadar uzanan bir terör, özellikle son dönemde Türkiye'de çok ciddi bir mesafe kat etmiştir'' dedi.

Acil tedbirler alınması gerektiğini belirten Yalçın, ''Acilen tedbir alınmadığı takdirde Arap Baharı'nı yaşayan Kuzey Afrika ülkeleri gibi veya Ortadoğu'da iç isyan çıkaran çeşitli bölgelerdeki hadiseler gibi bu tip gelişmelerin kalkışma provalarının Türkiye'de cereyan etmesi muhtemel olacaktır. Bu anlamda mevcut siyasi iktidarı göreve çağırıyoruz'' diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, terörle mücadelede hükümete gereken desteği vereceklerini, birinci ağızdan defalarca söylediğini anımsatan Yalçın, terörle mücadelede hükümete daima destek olacaklarını ifade etti. (AA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler