YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den heyet tepkisi
MHP'den heyet tepkisi
14 Mart 2013 12:15
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, terör örgütünün elinde olan 8 kamu görevlisinin tutanak karşılığında teslim edilmesini eleştirerek, ''Bu canilerin tutanak tanzim ederek Türk milletine meydan okumasına AKP maalesef göz yummaktadır'' dedi.

 

Ayhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, ''İmralı tutanaklarına'' değinerek, gelişmelerin AK Parti'nin sızan bilgilerden ''zevk'' aldığı imajını ortaya koyduğunu ileri sürdü. Ayhan, ''Aşağılanmaktan zevk alan bir hükümeti ve Başbakanı düşünmek mümkün değildir'' dedi.
 
Daha önce teröristlere sarılan milletvekillerinden rahatsız olduğunu beyan eden Başbakan'ın, ortaya çıkan Kandil tablosu üzerine hiç görüş belirtmediğini ifade eden Ayhan, şöyle devam etti:
 
''O resim, AKP Genel Merkezinin ön yüzüne şeref payesi olarak asılamayacağına göre, en azından ben böyle düşünmek istiyorum. Resmin ne anlama geldiğini AKP yöneticileri Türk Milleti'ne açıklamalıdırlar. Hatta o resim için hangi AKP yöneticilerinin veya kabine üyesinin bulunması gerektiğine dair tespit ve seçim için yandaş bir şirketle kamuoyu yoklaması veya anket yapılabilir.''
 
Ayhan, ''hükümeti eleştirmenin suç, devlete küfretmenin serbest'' olduğunu, İmralı'da verilen vaatlerin de TBMM'de kanun haline gelmesi için çalışmaların başladığını ileri sürdü.
 
AK Parti'nin, PKK tarafından ''hipnotize'' edildiğini iddia eden Ayhan, ''AKP ile PKK hediyeleşmeye başlamış, örgütün daha iyi idaresi için bütün teknik imkanlar Öcalan'a sağlanmıştır. Öcalan'ın talepleri birer birer uygulamaya konulmaya çalışılmaktadır. PKK ise hiç bu kadar istediklerine yakın olmamıştır'' diye konuştu.
 
 
''Kamu görevlilerinin kaçırılması suçtur''
 
 
Ayhan, PKK'nın kaçırdığı ve aylardır elinde tuttuğu  kamu görevlilerinin pazarlığa konu edildiğini savunarak, şu ifadeleri kullandı:
 
''PKK hükümetin tavizkar politikaları sayesinde Türk devletini küçültücü ve gurur kırıcı bir pozisyona sokmaya başarma aşamasına gelmiştir. Terör örgütü döktüğü kanların, işlediği cinayetlerin yanında insan kaçırarak da zaten sicilini iyice karartmıştır. 8 kamu görevlimiz neye hizmet ettiği belli olan bir heyete imza ve tutanak karşılığında teslim edilmiştir. Bu canilerin tutanak tanzim ederek Türk milletine meydan okumasına AKP maalesef göz yummaktadır. AKP hükümeti Türk milletini tutanakla, karşılıklı imzalarla teröre ve bölücülere peşkeş mi çekecektir  Bu gerçekten bir rezalettir. Kamu görevlilerinin kaçırılması zaten suçtur ve suçlular AKP ile çözümü konuşmaktadır.''
 
Ayhan, ülke ekonomisinin de iyiye gitmediğini, hükümetin ekonomi ile ilgilenmediğini savundu. 
 
 
AA
 
Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler