YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den Haşim Kılıç'a tepki
MHP'den Haşim Kılıç'a tepki
04 Mayıs 2016 19:00
Tosya ve Gemerek Asliye Hukuk Mahkemeleri tarafından verilen tedbir kararları için "hukuksuz ve komik" diyen Anayasa Mahkemesi eski başkanı Haşim Kılıç'a MHP'den cevap geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi genel merkezi avukatı Yücel Bulut imzasıyla yapılan açıklamada Haşim Kılıç etik davranmamakla suçlandı. "Kılıç'ın tek bir satırını bile okumadan mahkeme kararları hakkında yorum yapmış olması, başkaca kaygıların gölgesinde sergilemiş olduğu bir aceleciliktir" denildi.

Açıklamada ihtiyati tedbir kararını veren Gemerek ve Tosya mahkemelerinin yetkili ve görevli olduğunun hukuki boyutu detaylıca anlatıldı.

İhtiyati tedbir kararlarının, karar kesinleşmeden kongre daveti yapan çağrı heyetinin faaliyetlerine ilişkin karar olduğuna işaret edilen açıklamada Kılıç'ın Anayasa Mahkemesi başkanı olduğu dönemdeki benzer hükümler hatırlatıldı.

MHP'nin açıklaması "Kılıç'ın eski bir yüksek mahkeme başkanı sıfatıyla ve mahkeme dosyaları hakkında bilgi sahibi olmaksızın yaptığı özensiz açıklamanın devam eden yargısal süreç karşısında hukuki bir kıymeti bulunmamaktadır" ifadeleriyle son buldu.

gündemde kalmaya çalışıyor
 // muammer bekaroğlu
birşey bildiğinden değil,basında eleştiride olsa isminin geçmesi ve unuturlmamasını istiyor kötü niyeti yok....
05 Mayıs 2016 Perşembe 00:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler