YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den gazetecilere zarf içinde para!
MHP'den gazetecilere zarf içinde para!
18 Nisan 2013 17:05
Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC), MHP Diyarbakır İl Başkanlığı'nca gerçekleştirilen basın toplantısı sonrası gazetecilere zarf içerisinde 50'şer lira verilmesine tepki gösterdi.

GGC'den yapılan açıklamada, MHP İl Başkanı Mehmet Teyar Karakoç'un parti binasında çözüm süreci ve Akil İnsanlar Heyeti'nin temaslarını değerlendirdiği basın toplantısı sonrası gazetecilere içinde 50 lira bulunan birer zarf verdiği belirtildi.

Gazetecilerin olaya tepki gösterip yaşananları GGC yönetim kuruluna bildirdikleri kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Bizler bölgede görev yapan gazeteciler, çalıştığımız kurumlardan emeğimiz karşılığında hak ettiğimiz ücreti alan ve bu meslekle hayatını idame ettiren insanlarız. Ne bir siyasi partinin ne bir kurumun vereceği paraya ihtiyacımızın olmadığını, hiçbir kurumun veya siyasi partinin açıklamasını da para karşılığında yazmadığımızı, bundan sonra da yazmayacağımızı belirtmek istiyoruz. Bölgemizde gerçek anlamda gazetecilik yapan arkadaşlarımızın tamamı hiçbir zaman kendilerine yönelik böyle onursuzca bir teklife prim vermemiş ve bundan sonra da vermeyecektir.''

Açıklamada, MHP İl Başkanlığı'nda gazetecilere yönelik sergilenen bu davranışın şiddetle kınandığı bildirildi.

İHA

17:19
 // Hakaret
Bu davranış, gazetecilere hakarettir. Akılları sıra, gazetecilerin satılmış olduğunu, 50 tl lik adamsınız mesajı veriyorlar. Şaka ise hiç komik değil, ama ciddi ise çok komik bir davranış....
18 Nisan 2013 17:19
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler