YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den flaş ittifak açıklaması!
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın MHP'nin seçimlerde ittifak yapmayacağını ancak dışarıdan gelenlere kapılarının açık olduğunu belirtti.
MHP'den flaş ittifak açıklaması!
24 Mart 2015 / 19:12 Güncelleme: 24 Mart 2015 / 19:21

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "MHP ittifak yapmayacak ancak dışarıdan hangi menzilden olursa olsun, partimize müracaat edecek insanlar, değerlendirilecektir. Bu değerlendirme sonunda parti genel merkezimiz uygun gördüğü takdirde aday da olma şansları vardır, mevcuttur" dedi.

AA muhabirine açıklama yapan Yalçın, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin  daha önce bir açıklama yaparak "MHP'nin ittifak yaparak seçime girmeyeceğini  ancak kapılarının, pencerelerinin sonuna kadar açık olduğunu, arzu eden  şahsiyetlerin müracaat etmek suretiyle değerlendirildikten sonra MHP'de sonra  siyaset yapabileceğini" ifade ettiğini söyledi. 
 
  MHP'nin başka bir parti ile ittifak yapmama kararı aldığını belirten  Yalçın, şöyle devam etti: 
 
  "MHP ittifak yapmayacak ancak dışarıdan hangi menzilden olursa olsun,  partimize müracaat edecek insanlar, değerlendirilecektir. Bu değerlendirme  sonunda parti genel merkezimiz uygun gördüğü takdirde aday da olma şansları  vardır, mevcuttur. Kapı açık derken, Sayın Genel Başkanımız, bunu kastediyor.  'Neden bu kadar çok çıkıyor bu tür laflar, özellikle sosyal medyada ve basında?'  derseniz, bunun temel sebebi, adı geçen kıymetli partiler ve onun değerli  temsilcilerinin, böyle bir düşünce içinde olmaları yüzündendir. Yani, seçimlere  MHP ile girmek suretiyle Meclis'te temsil edilmeyi planlıyorlar ve böyle bir  talepleri oluyor. Bu talepleri biz, anormal karşılamıyoruz ancak MHP'nin şu  konjektürde böyle bir ittifaka açık olmadığını ifade ediyoruz. İttifak yok, ilhak  var ama ilhak değerlendirilmek suretiyle ancak var olabilir. Kim değerlendirecek?  Başta Sayın Genel Başkanımız olmak üzere, partinin kurulları. Bu anlamda herhangi  bir teklif alınmamıştır. Bugüne kadar bize ulaşan bilgi ve haberler,  temennilerden öte gitmemektedir. Dolayısıyla partinin genel kanaati ve politikası  da netleştiği için bundan sonra herkes ona göre davranmak zorundadır. Sosyal  medyeda çıkan bu tür haberleri, biraz da baskı oluşturma niyetiyle yapılmış  haberler olarak mütalaa ediyoruz." 
 
MHP'de aday adaylığı başvurularının 12- 18 Mart tarihleri arasında  alındığına işaret eden Yalçın, şunları kaydetti: 
 
"O parti içi bir kurulların manzumesi sonrasında ortaya çıkan  takvimdir. 7 Nisan'a kadar her siyasi parti, kimi aday göstereceğini rahatça  inceleme, değerlendirme hakkına sahiptir. Son tarih de YSK'ya verilecek son tarih  de 7 Nisan'dır. Burada yeniden müracaatı açma gibi bir durumdan bahsetmiyorum ama  böyle istisna olabilir. Onu da parti yönetimi arzu ettiği gibi değerlendirir,  karar alır, gereğini de yapar. Onda da bir engel yok."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler