YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den Erdoğan'a eleştiri
MHP'den Erdoğan'a eleştiri
17 Ekim 2014 13:20
MHP Genel Başkan Yardımcısı SemihYalçın,"Cumhurbaşkanı tarafsız olmak ve tarafsızlığını korumak zorundadır. Hiçbir gerekçe kendisine siyasi polemiğe girme ve eleştirilere siyasetin diliyle cevap verme hakkını vermez" görüşünü savundu.

Yalçın, yazılı açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, bu makama seçildiği günden beri hukuk ihlallerini sürdürdüğünü, kendisini hukukun, halkın, hak ve çıkarlarının üzerinde görmeye devam ettiğini ileri sürdü.

Erdoğan'ın aldığı her kararın, söylediği her sözün ve ortaya koyduğu her icraatın anayasa ile kendisine tanınan hak ve yetkileri aştığını da iddia eden Yalçın, Cumhurbaşkanı'nın anayasa çerçevesindeki yetkilerinin ise gayet açık olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı'nın sadece iktidar partisini değil, muhalefeti de temsil ettiğini belirten Yalçın, şunları kaydetti:

"O bakımdan siyaset platformundaki bütün parti ve görüşlere eşit mesafededir. Tayyip Erdoğan eski alışkanlıklarını sürdürerek bir partinin genel başkanı veya hükumetin başı gibi davranamaz. Kendisine bu hak ve yetkiyi veren herhangi bir hukuk kuralı veya Anayasa maddesi de yoktur. Cumhurbaşkanı tarafsız olmak ve tarafsızlığını korumak zorundadır. Hiçbir gerekçe kendisine siyasi polemiğe girme ve eleştirilere siyasetin diliyle cevap verme hakkını vermez. Tenkitlere cevap da cumhurbaşkanlığı görev ve yetkilerinin çizdiği sınırlar dahilinde kalarak yapılmalıdır. Aksi takdirde hem Anayasa hem idare hem de kamu hukuku çiğnenmiş olur."

Sadece...
 // Halil KESK
Konuşun... Başka icraat yok.Durumlar bu aşamaya gelene kadar nerdeydiniz acaba? Şimdi icraata kalkışsanız da hukuk bile ele geçirilmişken yapabileceğiniz bir şey kalmadı.Partilerden umut yok, Allah'tan umut kesilmez....
17 Ekim 2014 Cuma 14:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler