YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den Erdoğan'a ağır suçlama
AK Parti ile arasındaki dini tanım tartışmalarına yeni bir boyut kazandıran MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, İslam dininde imanın şartının 7 olduğunu ileri sürerek, "Yedincisi haddini bilmektir" dedi.
MHP'den Erdoğan'a ağır suçlama
06 Şubat 2010 / 15:36 Güncelleme: 06 Şubat 2010 / 16:19

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ile arasındaki dini tanım tartışmalarına yeni bir boyut kazandıran Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, İslam dininde imanın şartının 7 olduğunu ileri sürerek, "Yedincisi haddini bilmektir" dedi.

Ordu'da MHP İl Teşkilatı İstişare toplantısı yapıldı. Rüya Kültür Sarayı'nda yapılan istişare toplantısına MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, MHP Ordu Milletvekili Rıdvan Yalçın, İl Başkanı Hamza Aldeniz, ilçe ve belde başkanları ile çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşması İl Başkanı Hamza Aldeniz yaptı. Aldeniz'den sonra kürsüye çıkan MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, iktidara sert eleştirilerde bulundu. Konuşmanın bir bölümünde AK Parti ile MHP arasındaki din tartışmalarına yeni bir boyut kazandıran Genel Başkan Yardımcısı Didinmez ilginç açıklamalarda bulundu. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TMBB) yaşanan kavganın öncesinde fitili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ateşlediğini iddia eden Didinmez, "O günün öğle vakti AK Parti'nin grup toplantısında partilerine mensup bir milletvekilinin Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'ne (AKPM) başkan seçilmesini çok büyük bir başarı, uluslararası yüksek bir başarı gibi takdim eden sayın başbakan o şahsın kimliğini ve kişiliğini MHP'lilerin bilmediğini ileri sürmüştür. İşine geldiğinde Türk kelimesini kullanan Başbakan bir Türk parlamenterin, AKPM başkan seçilmesini istemeyen ve engellemeyen MHP üyelerini gündeme getirerek akşamki atacağı adımların ilk işaretlerini vermiştir. Başbakan, MHP'nin milliyetçiliğine dil uzatmıştır. İslamda imanın 6 şartı vardı. Yedincisi de haddini bilmektir" diye konuştu.

Başbakan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Gülhane Askeri Tıp Akademesi'ne (GATA) alınmaması konusunda Başbakan'ı gereğini yapmamakla suçlayan Didinmez, "Hanımefendileri bir şahsı GATA'da ziyarete gitmek istemişler, alınmamış. Kim diyor bunu? Sayın Başbakan diyor. Neden icap etti. Meçhul. Ne yaptınız GATA'daki komutanı görevden mi aldınız. Emekliye mi sevk etiniz? Yok! Yine burada istismara dayalı bir psikolojiyle hareket etme anlayışı tekrar zuhur ediyor. Peki sizin eşiniz başörtülü. Yol arkadaşınız sayın Cumhurbaşkanı'nın da eşi başörtülü. Eski Dışişleri Bakanı, başbakan yardımcılığı döneminde hastalandığında aynı yerde tedavi oldu. Hanımefendi hastanede eşine refakat ettiğini söylüyor. Her hangi bir karşı duruşlarda karşılaşmadığını söylüyor. Millet kime inanacak. 7 yıldır buna hala çözüm bulamayıp istimrarını yapan iktidardan Türkiye ne bekliyor. Ama halen ihtiyaçları var ki din istismarında palazlanan sayın başbakan bu yolu denemekten çekinmiyor" şeklinde konuştu.

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler