YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den Davutoğlu'na sürpriz davet!
MHP'den Davutoğlu'na sürpriz davet!
12 Haziran 2015 16:30
MHP Konya Milletvekili Kalaycı, bazı şartları kabul edildiği taktirde AK Parti'yle görüşme yapmaya hazır olduklarını belirtti.

MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya’dan milletvekilliğine yeniden seçilen Mustafa Kalaycı, AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na çağrıda bulunarak, ”MHP’nin kapısı her zaman açık. ‘Olmazsa olmaz’ dediğimiz şartlar bellidir. Hemşerimiz Başbakan Ahmet Davutoğlu bunu iyi okumalıdır. ‘Serok Ahmet’ olarak değil, ‘Konyalı Ahmet’ olarak MHP’ye gelebilir” dedi.
 
MHP’den 3’üncü kez Konya milletvekili seçilen Mustafa Kalaycı, parti binasında düzenlediği basın toplantısıyla seçim sonuçlarını değerlendirdi. Türk milletinin dayatma, karartma ve aldatma mekanizmalarına rağmen hür iradesini sandıkta gösterdiğini belirten Kalaycı şunları söyledi: ”AKP için sonun başlangıcı görünmüştür. Türkiye’de yeni bir siyaset tablosu belirmiştir. Tüm siyasi partiler, milli iradenin verdiği mesaja kafa yormalıdır.
 
Türkiye kriz ve kaos ortamına sokulmamalıdır. MHP’nin tavrı nettir, görüşleri ve durduğu yer bellidir. AKP ‘çözüm sürecinden ödün vermeyiz’ dediğine göre, bu konuda ortak olabilecekleri partiler HDP’dir CHP’dir. Bu tartışma götürmez bir gerçektir. AKP’nin eğer samimi olarak MHP ile koalisyon kurma düşüncesi varsa, ülkemiz ve milletimiz için ‘olmazsa olmaz’ gördüğümüz şartlar bellidir. Çözüm sürecinin iptali, 17- 25 Aralık dosyalarının Yüce Divan’a gönderilmesi ve Cumhurbaşkanının anayasal sınırlar içerisinde kalmasıdır.”‘

'Serok Ahmet' olarak değil
 
Bu şartlar kabul edildiği taktirde seçim beyannamelerinde vaat ettikleri konular hakkında AKP’yle görüşme yapmaya hazır olduklarını belirten Kalaycı, “Gerçekler ortadadır. Hemşehrimiz Başbakan Ahmet Davutoğlu bunu iyi okumalıdır. ‘Serok Ahmet’ olarak değil, ‘Konyalı Ahmet’ olarak MHP’ye gelebilir. MHP’nin görüşü nettir kapısı da açıktır. O nedenle bahane aramasın. Kendi kendine gerekçeler üretmesin. Ya olduğu gibi görünsün, ya da göründüğü gibi olsun” dedi.

fransa
 // hakan sağlam
yilmazbeye katiliyorum.dayatmayla koalisyon kurulmaz mhp cok beklersin sen...
12 Haziran 2015 23:41
 // Yılmaz
Sizde şunu kafanıza iyi sokun o zaman ak partisiz bir Türkiye düşünülemez ve yok demektir.her yerimiz ateş çemberi uyanın artık kendi egolarınızı düşünmeyi nırKın...
12 Haziran 2015 19:15
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler