YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den çözüm süreci için tek şart
MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, çözüm sürecinde barışın konuşulmasının tek şartının PKK'nın kayıtsız şartsız silah bırakması olduğunu söyledi.
MHP'den çözüm süreci için tek şart
09 Aralık 2014 / 12:18 Güncelleme: 09 Aralık 2014 / 12:52

Yalçın, "Teröristler kendilerine devletin müşfik ellerine bırakmadıktan tamamen silahlarını bırakıp kayıtsız şartsız eylemlerine son vermedikten sonra kesinlikle toplumsal barış konuşulmayacaktır" dedi. 

Yalçın, Radikal'e verdiği röportajda partisinin Güneydoğu'dan oy alamama sebebini "Bölgede cinayet, infaz, şiddet, cebir ve tehditle oluşturulan öyle bir korku atmosferi var ki vatandaşlar gerçek fikir ve niyetini ortaya koyamıyor" şeklinde açıkladı. Yalçın, barışı konuşmak için tek şartın PKK'nın kayıtsız şartsız silah bırakması olduğunu vurguladı.

İşte o röportajdan çarpıcı satırlar:

MHP ister iktidarda olsun ister koalisyonda veya muhalefette sözde çözüm süreciyle ilgili tutumu asla değişmeyecektir. Çünkü Türkiye'nin sorunları çözüm gelsin, barış olsun, analar ağamasın gibi maskaralıklarla PKK'yı devlet karşısında muhatap hâline getiren, elini güçlendiren bütün oluşumlar tersyüz edilecektir.

MHP, Türkiye'de büyük bir kardeşlik ve barış hamlesi başlatmakla birlikte terörizme asla taviz vermeyecektir. Devlet ile teröristle pazarlık edilmeyeceğine göre başından beri söylediğimiz gibi teröristler kendilerine devletin müşfik ellerine bırakmadıktan tamamen silahlarını bırakıp kayıtsız şartsız eylemlerine son vermedikten sonra kesinlikle toplumsal barış konuşulmayacaktır.

 

 

RADİKAL

Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler