YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den çok ilginç seçim taktikleri!
MHP Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından hazırlanan 'Aday el kitapçığı', İzmir'de de aday adaylarına dağıtıldı.
MHP'den çok ilginç seçim taktikleri!
20 Ekim 2013 / 14:26 Güncelleme: 20 Ekim 2013 / 18:35

Kitapçıkta adaylara, 'Ne kötü bir araba ile fakirlik edebiyatı yapın ne de pahalı bir araba ile hava atın', 'Futbol konuşmayın, dini konularda espri yapmayın, azınlıklarla ilglii fıkra anlatmayın', 'Beyaz gömlek giyin, tıraşsız halkın önüne çıkmayın', 'Vitamin ve antidepresan desteği alın', 'Yasemin ve ada çayı için' gibi ilginç önerilerde bulunuldu.

MHP'nin yerel seçimler için hazırladığı Aday El Kitapçığı, İzmir'de de aday adaylarına dağıtıldı. Kitapta adaylardan başarıya inanmaları, ilişkilerinde samimi ve içten olmaları, düzenli uyku uyumaları, vitamin ve antidepresan desteği almaları, her gün iki saat bir odada yalnız hayal kurmaları, yasemin ya da ada çayı içmeleri istendi.

Genel Merkez'in adaylara rehber olması için hazırladığı öneriler arasında şunlar yer aldı:

- Özel görüşmeler dışında ziyaretlerinize yalnız gitmeniz uygun değildir. Yanınızda bir kadın ya da bir erkek not almalı, 2-3 kişi hem güvenliği sağlamalı, hem de kargaşayı önlemeli. Bunlar ciddi, iyi giyimli ve bakımlı olmalılar. Yumuşak bakışlar, gülümseyen yüzler ve nazik davranışlar her saniye oyunuzu artırır

- Ne kötü bir araba ile fakirlik edebiyatı yapın ne de pahalı bir araba ile hava atın. Uzun konvoylara dönüşen gösteriler seçmeni rahatsız eder.
- Herkesle tokalaşın. Karşınızdaki kadınsa onun elini uzatmasını bekleyin.
- İkramları ayırmayın, mutlaka tadın.
- Konuşma sırasında ezan okunuyorsa konuşmanıza ara verin.
- Futbol konuşmayın, dini konularda espri yapmayın, azınlıklarla ilgili fıkra anlatmayın.
- Seçmenle tartışmaya girmeyin. Siz bir şey isteyensiniz, bir şey bağışlayan değil.
- Tersleyen ve bağıranı yanınıza çağırın. Elini sıkın gerekirse sarılın. İnsanlara öğüt vermek yerine onları anladığınızı gösterin.
- Koyu renk takım elbiselerle koyu renk gömlek giymeyin. Beyaz güvenin ve masumiyetin simgesidir. Tıraşsız halkın önüne çıkmayın. Pazar günleri kravat takmayın.
- Seçim dönemi boyunca en az 10 toplantıya eşinizle katılın. Eşinizin görünümü nasıl olursa olsun (açık/kapalı) kadın seçmen kendisinin önemsendiğini hissedecektir.

mhpden_adaylara_ilginc_oneriler13822595120_h1086351.jpg

 

DHA

15:28
 // DÜNYANIN EN PAZARLAMACI ADAMI
Oldu olacak yanınızda demlik seti ve bilumum ev eşyaları bulundurup, bunları satın. Yanınızda müşterinin, pardon seçmenin kolasına yada içeceğine tüketici hapı atmak için, iç cebinizde iki kutu hap olsun. Çaktırmadan kolasına atınca, çamaşır eldiveni bile satarsınız. Hem seçim masraflarını da karşılamış olursunuz. Sakın ola, matematik problemleri çözüpte, her şeyi 40 a bağlamayın. Bisküi ye, pis kevit demeyin. Ulu tengri sizi korusun....
20 Ekim 2013 15:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler