YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den CHP'ye sert cevap
MHP'den CHP'ye sert cevap
05 Ekim 2012 13:24
MHP'li vekil Yeniçeri tezkerenin bir savaş tezkeresi olmadığını, savaşı önlemeye yönelik olduğunu söyledi. Yeniçeri, CHP'nin MHP'ye yönelik eleştirilerine de sert cevap verdi.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Meclis'te kabul edilen tezkerenin bir savaş tezkeresi olmadığını belirterek, ''Tam aksine, savaşı önlemeye yönelik bir tezkeredir'' dedi.

Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulu'nda dün kabul edilen tezkereyi değerlendirdi.

Söz konusu tezkerenin bazı kesimler tarafından bir ''savaş tezkeresi'' gibi sunulduğunu vurgulayan Yeniçeri, bu algının çok yanlış olduğunu söyledi. Yeniçeri, ''Tam aksine, savaşı önlemeye yönelik bir tezkeredir. Bu tezkere, Türkiye Cumhuriyeti'nin milli savunmasını güçlendirmeye yöneliktir. Bu tezkere, Suriye ile anladığı dildin konuşma tezkeresidir'' diye konuştu.

MHP'nin tezkereye destek vermesini eleştirenlere de tepki gösteren Yeniçeri, tezkerenin Türk milletinin ırzını, şerefini, namusunu, haysiyetini ve güvenliğini teminat altına alma amacıyla çıkartıldığını ve bunun altında başka şeyler aranmaması gerektiğini belirtti.

MHP'nin tezkereye destek vermesini CHP çevrelerinin ''AK Parti'nin kuyruğuna katılmak'' şeklinde değerlendirdiğini anlatan Yeniçeri, ''Siz de BDP'nin kuyruğuna takılmaya utanmıyor musunuz  Herkesin önce kendini gözden geçirmesi lazım'' şeklinde konuştu. Yeniçeri, milli çıkarların söz konusu olduğu durumlarda siyasetin ikinci plana düşmesi gerektiğini ifade etti. Hükümetin Suriye politikasını baştan aşağı yanlış bulduklarını belirten Yeniçeri, ancak buna karşın Suriye'den Türk sınırlarına yapılan top atışlarına seyirci ve duyarsız kalamayacaklarını sözlerine ekledi. aa

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler