YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den CHP'ye iptal davası itirazı
MHP'den CHP'ye iptal davası itirazı
21 Eylül 2016 12:03
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP'nin OHAL dönemlerinde çıkarılan KHK'lara karşı iptal davası açamayacağını hatırlattı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHPyönetiminin, "Kanun Hükmünde Kararnameleri Anayasa Mahkemesi'ne götürecekleri" yönündeki açıklamalara işaret ederek, Anayasa'nın 148/1. maddesindeki düzenleme ile OHAL döneminde çıkarılan KHK'lara karşı iptal davası açılamayacağını söyledi.

CHP'YE HATIRLATMAK GEREK

Yalçın, yaptığı açıklamada, KHK ve anayasa ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.CHP yönetimini bu konuda dikkatli olmaları konusunda uyaran Yalçın, "Son günlerde anamuhalefet partisi yetkilileri, çıkarılan KHK'lardaki bazı hükümlerin anayasa aykırı olduğunu ileri sürerek, Anayasa Mahkemesinde iptal davası açacaklarını beyan etmektedirler. Bu beyanlar karşısında Anayasa'nın 148/1. maddesindeki düzenleme ile OHAL dönemlerinde çıkarılan KHK'lara karşı 'iptal davası' açılamayacağını hatırlatmak gerekir." dedi.

ATEŞİN KÖZÜ-SÖZÜN ÖZÜ ➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
CHP'nin, açıkSaçıkKaçık ve sapık o kadar yeri(!) var ki, önce kendisinin o açık yerlerini kapatsın, sonra başkaları hakkında iptâl da'vâları açsın!!! ...
21 Eylül 2016 Çarşamba 15:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler