YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den bir peşmerge isyanı daha
MHP'den bir peşmerge isyanı daha
31 Ekim 2014 18:24
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, "Bir avuç peşmergenin, bölücülerin alkışları eşliğinde güya IŞİD'le savaşma adına topraklarımızdan geçmesini kabul etmemiz, içimize sindirmemiz mümkün değildir" dedi.

Ayhan, partisinin Pamukkale İlçe Başkanlığı tarafından bir otelde düzenlenen toplantıda, Karaman'ın Ermenek'teki maden ocağında mahsur kalan işçilerin bir an önce kurtulması temennisinde bulundu.

Peşmerge grubunun Kobani'ye (Ayn el Arap) geçişini değerlendiren Ayhan, şöyle konuştu:

"Müttefiklerin, en stratejik konularda Türkiye'nin hassasiyetlerini hiçe sayan oldu bittileri, PYD'ye silah yardımı yapılması ve peşmergeye koridor açılması emrivakisiyle karşı karşıya bırakılmıştır. Yanardöner siyaseti okyanusun ötesinde ve uluslararası basında alay konusu edilen hükümet; oldubittilere, emri vakilere boyun eğerek dış politikada günü kurtarmaya çabalamaktadır. PYD'ye silah yardımı yapılması ve peşmergelerin ellerindeki silahlarla Türkiye topraklarından geçiş yapması AK Parti politikalarının kesin iflasının ilanıdır. Bir avuç peşmergenin, bölücülerin alkışları eşliğinde güya IŞİD'le savaşma adına topraklarımızdan geçmesini kabul etmemiz, içimize sindirmemiz mümkün değildir."

Ayhan, Türkiye ekonomisinden olumsuz sinyaller alındığını savundu.

Hükümetin ortaya koyduğu 2023 hedeflerinin, niteliksel dönüşüm gerçekleşmeden yakalanamayacağını ileri süren Ayhan, "Ekonomideki sanal başarı öyküsü sona erdi. Ekonomide nereye baksanız ayrı bir olumsuzluk fışkırıyor. AK Parti'nin idare ettiği ekonomi, ithalat ve inşaat ekonomisidir" ifadelerini kullandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler