YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den BDP'ye sert sözler
MHP'den BDP'ye sert sözler
21 Mart 2012 16:06
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, BDP'lilerin Nevruz'u bahane ederek taşkınlık yapmasına tepki gösterdi.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, BDP'nin kasıtlı olarak iki yıldır Nevruz kutlamalarını bir hafta boyunca yapmak için özel gayret gösterdiğini belirterek ''BDP'liler sokak tahriklerinden fırsat buldukça, TBMM'ye siyasi bölücülük yapmak için geliyorlar '' dedi.

 Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Nevruz Bayramı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bölücü ve yıkıcıların Nevruzu bir bayram ve şenlik olmaktan çıkardıklarını ifade eden Yeniçeri, '' Onlar sevgi ve kardeşlik yerine savaş ve düşmanlık tohumları serpmeye çalışmaktadır'' diye konuştu. 

Nevruz bahane edilerek başta İstanbul ve Diyarbakır olmak üzere  her yerde terör estirildiğini, devlete ve millete meydan okunduğunu savunan Yeniçeri, şöyle konuştu:

''PKK ve BDP, Nevruz gibi barış ve şenlik gününü bölücü ve yıkıcı emellerinin aracı olarak hafta boyunca kullanmak istemektedir. İstedikleri yakma, yıkma, dağıtmak ve tahrik etme izni kendilerine verilmeyince bu defa bunu izinsiz olarak yapmaktadırlar. Terörist ve bölücülerin bu manada amacı Nevruz kutlaması yapmak değil, bölge halkının devlete karşı isyan etmesini sağlamaktır. PKK bir terör örgütüdür, bir terör örgütünün ne yapması gerekiyorsa ona uygun davranmaktadır. Ancak BDP, Türkiye Cumhuriyeti siyasi partiler yasasına göre kurulmuş bir partidir. Bu partinin davranışlarının yasalara uygun olmak gibi bir mecburiyeti vardır.''

Özcan Yeniçeri, BDP milletvekillerinin asıl görevinin toplumu bölmek ve tahrik etmek olduğunu öne sürerek, ''BDP'lilerin sokak tahriklerinden fırsat buldukça da TBMM'ye siyasi bölücülük yapmak için geldiklerini'' söyledi. AA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler