YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den 'Baykal'ı neden desteklemedik' açıklaması
Yusuf Halaçoğlu, Baykal'ı neden Meclis Başkanı seçmediklerine dair açıklamalarda bulundu.
MHP'den 'Baykal'ı neden desteklemedik' açıklaması
07 Temmuz 2015 / 16:37 Güncelleme: 07 Temmuz 2015 / 16:50

MHP'li Yusuf Halaçoğlu, Deniz Baykal'ın dün Tarafsız Bölge programında Meclis seçimleriyle ilgili gündeme getirdiği iddialara cevap verdi.

Halaçoğlu açıklamasında, "Biz eğer Sayın Baykal'ı desteklemiş olsaydık, kamuoyunda şunlar yansıtılacaktı: 'Siz Baykal'ı seçtiniz, bir muhalif adı altında' AKP'nin tabiriyle 'dinsiz bir partinin inançsız bir partinin adamını seçtiniz' diye bize yükleneceklerdi" ifadelerini kullandı.

Halaçoğlu şu şekilde konuştu;

Biz diyoruz ki MHP ilkeli, dün söylediğiyle bugün söylediği birbirinden ayrı olmayan belli duruş içerisinde bulunmaktadır.

"DİNSİZ, İNANÇSIZ PARTİNİN ADAMINI SEÇTİNİZ" DİYECEKLERDİ

Biz eğer Sayın Baykal'ı desteklemiş olsaydık, kamuoyunda şunlar yansıtılacaktı:

'Siz Baykal'ı seçtiniz, bir muhalif adı altında' AKP'nin tabiriyle 'dinsiz bir partinin inançsız bir partinin adamını seçtiniz' diye bize yükleneceklerdi. Biz dedik ki, kendi adayımızı ortaya koyduk Ekmeleddin İhsanoğlu. Kimdir İhsanoğlu? CHP'nin benimsediği bir adaydı. Biz ona Cumhurbaşkanlığında destek verdik. Ama Meclis Başkanlığı'nda gösterdiğimiz bu aday, madem ki muhalefetten biri seçilecekti neden CHP tarafından da desteklenmedi? Eğer muhalefetten biri seçilecek deniyorsa, kendilerinin de önerdiği bir aday olarak İhsanoğlu'nu destekleselerdi.

"İSMET YILMAZ'I SEÇTİREN MHP DEĞİL CHP'DİR"

İsmet Yılmaz'ı seçtiren aslında MHP değil, CHP'dir. Sadece MHP ortada, gelen şunu giden şunu yanlış yaptı diye ortaya konacak bir parti değildir. Biz ülkemizin milletimizin çıkarlarını, genel başkanımızın tabiriyle, önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben diyen bir ilkeyi benimsemişiz. MHP, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin veya Cumhuriyet Halk Partisi'nin ülke çıkarlarını gözettiği yasa tekliflerine destek vermiştir. Ülke çıkarına olan konularda her zaman MHP destek vermiştir, vermeye de devam edecektir."

 // Rasim DUMAN
Merve KAVAKCİ'nin Meclis'ten tard edilmesi esnasinda, "413 el kaosa kalkti" manseti atildiginda, 28 subat darbesinde, 27 nisan bildirisinde, MİT Tirlarinin durdurulmasinda.... daha sayayim mi?! Hep bu hadiseler esnasinda, ne kadar "ilkeli" ( !!! ) ve ne kadar "erkek" ( !!! ) oldugunuzu gorduk. Sizi gidi tatli su yigitleri...!...
07 Temmuz 2015 23:15
KIVIRMA MODU
 // DADAŞ
Sayın Hallaçoğlu Bir Türlü Dik Duramıyorsunuz Siyasetin Gerçekliği ve Gerekliliği Sayısal Anlamda Kim Daha Az Sayıda temsille Varsa Çok Temsille Olan Guruba Tabi Olur ve Onu Destekler Yada Sayın Bahçeli Gibi Herif Gibi Hiç Kıvırma Moduna Düşmeden Biz Her Halükarda Kendi Adayımızı Destekleriz Der. Öyle Kıvırarak Ak Parti Adına Konuşuyormuş Gibi Yapıp Yok Ak Parti Bize Siz Dinsizleri Desteklediniz Der Diyerek Ak Partiyi de Töhmet Altına Sokarak Kendinizin Düştüğü Bataklığa Çekmeyiniz....
07 Temmuz 2015 Salı 17:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler