YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den Başbakan Davutoğlu için hapis cezası talebi
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun gurbetçilere yazdığı mektup için MHP'den skandal bir başvuru geldi. YSK'ya başvurarak mektupların toplatılmasını talep eden MHP, mektubu yazdığı için Başbakan Davutoğlu içinde hapis cezası istedi.
MHP'den Başbakan Davutoğlu için hapis cezası talebi
25 Ekim 2015 / 07:00 Güncelleme: 25 Ekim 2015 / 09:08

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, yurtdışında yaşayan 3 milyon Türk vatandaşına 1 Kasım seçimleri için mektup yazmıştı. Mektubunda Türk vatandaşlarına yönelik çalışmalarından söz eden ve bundan sonra yapacakları faaliyetlerle ilgili bilgi veren Başbakan Davutoğlu, Avrupa'daki Türklerin biriken sorunlarına çözüm yolları bulmak için çaba sarf ettiklerini de kaydetmişti.

MHP hapis cezası istedi

Davutoğlu'nun mektubunun ardından Milliyetçi Hareket Partisi'nden skandal bir başvuru geldi. MHP, Yüksek Seçim Kurulu'ndan mektupların toplatılmasını ve mektubu yazdığı için Davutoğlu'na 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası verilmesini talep etti.

MHP'nin başvurusuna dair bilgi veren AK Parti YSK Temsilcisi Şeref Malkoç, MHP hakkında “Bu başvurunun akılla, mantıkla, siyasetle, hukukla zerre kadar alakası yoktur. MHP Genel Merkezinde hiç mi aklı başında bir yönetici yok" yorumunda bulundu.

Yurtdışındaki vatandaşlarımızın oy kullanmasına yönelik MHP Lideri Bahçeli ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan da teşviklerin geldiğini belirten Malkoç, “Böyle bir kin veya düşmanlık olabilir mi?" sözleriyle tepki gösterdi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun MHP'nin başvurusunu 298 sayılı kanuna aykırı bularak reddettiği bildirildi.

İşte Davutoğlu'nun o mektubu:

1-20151024203148.jpg

 

YENİ ŞAFAK

hehepe korkusundan
 // ismail hakli
mhp korkusundan dava acilacak yerlere acamaz nerede mazlum madur varsa oraya yüklenmeye basladi
bun dan sonrada ona o yakisir
hdp nin yanina gitsinde beraber hareket etsin daha yakisikli olur...
25 Ekim 2015 Pazar 07:02
 // Boğaçhan
Bu MHP liler gerçekten kafayı sıyırmış....
25 Ekim 2015 07:01
Gurur Mektubu
 // Ferhat Coşgun
Bizede bu gurur verici mektup geldi. Ve hatıra olarak saklıyoruz. Kıskananlar patlasın çatlasın. Ayrıca Marksist Halk Partisi MHP geçen yıl birlikte hareket ettiği ve zamanında yüzlerce ülkücüleri katleden sosyalist partisi CHP'ye dava açsın yiyorsa......
24 Ekim 2015 21:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler