YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den asgari ücret tepkisi
MHP'den asgari ücret tepkisi
28 Aralık 2012 23:29
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, asgari ücrete yapılan zammı eleştirdi, 'Başbakan milletle alay ediyor.' dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ''Nüfusun yaklaşık yüzde 20'lik kısmı, milli gelirin neredeyse yüzde 48'ine varan nispetini kullanıyor, diğer yüzde 20'lik alt grup ise milli gelirden ne yazık ki yüzde 5,6 civarında bir pay alıyor. Gelir dağılımı adaletsizliği bu ölçüde yaşandığı bir ülke ne yazık ki bir başka yerde söz konusu değil'' dedi.

Ataman, partisinin İnegöl İlçe Teşkilatı'na yaptığı ziyaret sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, 2013 yılı için açıklanan asgari ücreti yetersiz bulduğunu söyledi. Türkiye'de çalışan nüfusun neredeyse yarıya yakınının asgari ücretle geçindiğini belirten Ataman, şunları kaydetti:

''Nüfusun yaklaşık yüzde 20'lik kısmı 10 yıllık Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yönettiği Türkiye'de, milli gelirin neredeyse yüzde 48'ine varan nispetini kullanıyor. Diğer yüzde 20'lik alt grup milli gelirden ne yazık ki yüzde 5,6 civarında bir pay alıyor. Gelir dağılımı adaletsizliğinin bu ölçüde yaşandığı bir ülke ne yazık ki bir başka yerde söz konusu değil. O bakımdan asgari ücrete yapılan bu komik denebilecek zam rakamları ile adeta Sayın Başbakan milletle alay ediyor.''

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler