YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"MHP'de vatandaşın derdine derman olacak bir proje yok"
"MHP'de vatandaşın derdine derman olacak bir proje yok"
05 Mayıs 2015 10:56
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül: "MHP'nin seçim vaatlerinde vatandaşın derdine derman olacak bir proje yok"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül,muhalefet partilerinin açıkladığı seçim bildirgelerini eleştirerek, "MHP'nin seçim vaatlerinde vatandaşın derdine derman olacak bir proje yok" dedi.

Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP, MHP ve HDP'nin kamuoyuna açıkladığı seçim bildirgelerinin ya AK Parti'nin daha önce hazırladığı projeler, ya da çok afaki vaatler olduğunu belirterek, muhalefetin, Türkiye'yi yönetme anlamında bir kabiliyetinin bulunmadığınıı savundu.

Seçim bildirgesini açıklayan MHP'nin vaatlerinin de halk tarafından ciddiye alınmadığını, icraatlerini geçmişte herkesin gördüğünü belirten Gül, ''MHP'nin seçim vaatlerinde vatandaşın derdine derman olacak bir proje yok. Zaten, 'ben üç kuruş fazladan veriyorum' söylemlerine Türk halkının destek vermesi mümkün değil. Milletimizin ciddiye aldığı konu, AK Parti'nin 13 yıllık iktidarı dönemindeki başarılarıdır'' diye konuştu.

Gül,sözlerine şöyle devam etti:

''Bakınız, MHP şimdi konutla ilgili bazı şeyler söylüyor ama AK Parti tarafından ülkemizde 770 bin dar gelirli aileye TOKİ, ev imkanı sağlandı. Zaten hem yerel yönetimimiz hem de hükümetimiz, TOKİ aracılığıyla önümüzdeki dönemde, yine ihtiyaç sahibi ailelerin konut ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışmalarını sürdürecektir."

MHP'nin önce, esnafın kepenk kapattığı ve bankaların hortumlandığı dönemin hesabını vermesi gerektiğini vurgulayan Abdulhamit Gül, "MHP'nin milletimizin nezdindeki karşılığı; bankaların hortumlandığı, esnafımızın kepenk kapattığı ve Türkiye'nin bataklığa sürüklendiği eski Türkiye'dir" dedi.

Milletin artık ülkenin istikrarını ciddiye aldığını anlatan ve AK Parti'nin hizmetlerinin seçimden sonra da devam edeceğinin altını çizen Gül, "AK Parti dışında hiçbirinin 2023 vizyonu yok ve bu beyannamelerin de bir kabulünün olmadığını hepimiz görüyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler