YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'de tepki istifası
MHP'de tepki istifası
20 Mart 2016 00:00
MHP Kırşehir Belediye Meclis üyesi ve Grup Başkanvekili Serkan Çalışkan, 'Genel Merkezin aldığı kararlar, ülkücü harekete ve demokrasiye yakışmayan kararlardır' diyerek istifa ettiğini açıkladı.

İstifa nedenini açıklayan Çalışkan, “Genel Merkezin aldığı kararlar, ülkücü harekete ve demokrasiye yakışmayan kararlardır. Son seçimlerden sonra ülkücü hareket mensubu kardeşlerimiz ve ben Genel Merkezin tutumunu son derece yanlış ve ülkücü hareketi rencide edici davranışlar olarak görmekteyiz. Bugüne kadar ülkücü hareket ben değil biz anlayışı ile hareket etmiştir. Ülkücü hareketin her türlü tavrı tabanın sesini dinleyerek sonuca gitmiştir. Genel Başkanı ve parti içi sorunları eleştirse bile kimseye ajan ya da şunun bunun adamı denmemiştir. Ülkücü hareket hiçbir zaman istişareden vazgeçmemiştir“ diye konuştu.

Genel Merkez yönetiminin sadece 'ben' demekte olduğunu savunan Çalışkan, “Sadece ben demekte ve ülkücü iradeyi yok saymaktadırlar. Bu kadrolarla Milliyetçi Hareket Partisi'nde siyaset yapmanın anlamsızlaştığını düşünüyorum. Siyasi hayatımda bana destek olan arkadaşlarıma teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici ise, yaşanan istifa ile ilgili açıklamada bulunmadı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler