YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'de şok istifalar...
Seçim sürecine girilen bir dönemde, MHP'de şok istifalar yaşandı.
MHP'de şok istifalar...
01 Şubat 2011 / 20:00 Güncelleme: 01 Şubat 2011 / 20:05

MHP Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Oğuz Hocaoğlu ve Gaziantep eski İl Başkanı Mehmet Özdemir ile bazı ilçe başkanları ve yöneticileri partilerinden istifa etti.

Birlikte basın toplantısı düzenleyerek istifalarını açıklayan MHP yöneticileri, Genel Merkez'in politikalarını eleştirdi. MHP Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Oğuz Hocaoğlu, MHP Genel Merkezi yöneticilerinin üstüne düşen görevleri yerine getiremediğini ve teşkilatları görmezden geldiklerini belirterek, "Biz milliyetçi, ülkücü ve vatan perveriz. Başka bir partide görev almak için değil, genel merkez yönetimi istifa edip çekilene kadar görevimizden ve partimizden istifa ediyoruz" dedi.

8 yıl MHP Gaziantep İl Başkanlığı yapan ve 12 Haziran'da yapılacak olan seçimlerde milletvekili adaylığı için il başkanlığı görevinden istifa eden Mehmet Özdemir de, ülkücü hareketin içerisinde her kademede görevde bulunduklarını kaydederek, "Milletin hissiyatı doğrultusunda hareket edilmediği zaman, millete rağmen yapılan siyasetin başarılı olamayacağını, bu şekilde verilen iktidar mücadelesinde sonuç alınamayacağına inanmaktayız. Tek başına iktidara giden yolun milletle buluşmak ve kucaklaşmaktan geçtiği kuralının aksine matematik hesaplarla iktidar arayışı millette karşılık bulmamaktadır" diye konuştu.
Özdemir, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bizzat genel merkezin ifadesiyle; liderin etrafında oluşan aşılması güç duvara çarpıp düşen değerlerin oluşturduğu bir değerler çöplüğıü tespiti yapılmasına rağmen, Anadolu'da yetişen değerlerin hızla ısrarla görmezden gelinmesi, tek başına iktidar hesabını milletin siyaset sahnesinden bertaraf ettiği kimi isimlerle başarılacağının düşünülmesi bizi bu kararı almak zorunda bırakmıştır. Antalya'daki toplantıda ön seçim yapılmayacağının ifade edilmesi, bu kararı almamızda etkili olan sebepler arasındadır. İşte bu ve başkaca sebeplerle ülkücülüğümüz gönlümüzde kalmak üzere MHP'den istifa ediyoruz. Belki genel merkez milletimizin tavrını dikkate alır, millete rağmen yapılan siyasetin yanlış olduğunu anlar, çalışmalarını yeniden gözden geçirir."

MHP Şahinbey İlçe Başkanı İsmet Şerbetçi ve Şehitkamil İlçe BaşkanıRamazanHoruz ile partinin değişik kademelerinde yönetici olan Ahmet Murat Karagülle, Metin Aslan, Halil Güngör, Abdullah Sarıoğlu, Ahmet Ayhan Dündar, İzzet Burhanettin Seçkin, Murat Gülgün, Mehmet Eser, Orhan Tiryaki, Ali Yeşilkurt ve Kenan Tarık Polat da partilerinden istifa etti. İHA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler