YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'de şimdi de bayramlaşma krizi!
MHP'de şimdi de bayramlaşma krizi!
04 Temmuz 2016 16:35
MHP’de genel merkez ile muhalifler arasında bayramlaşma krizi yaşanıyor.

Muhalif adaylardan Meral Akşener’in Twitter hesabından bayramın ikinci günü 14.00-17.00 saatleri arasında Anadolu Otel’de bayramlaşma yapacağını duyurması üzerine genel merkezden sert tepki geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Genel merkezimizle aynı saatte bayramlaşma tertip etmek, bir Pensilvanya talimatıdır” dedi.  

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, mahkeme kararlarına rağmen, muhalifler tarafından yapılan “Bu kararları tanımıyoruz, olağanüstü kurultay yapılacak” şeklindeki itirazlarının hayal kırıklığının, yenilmişliğin ve tükenmişliğin göstergesi olduğunu öne sürdü. 

‘Tefeci’ benzetmesi

Yalçın, şunları kaydetti: “Ülkücü iradeyi kayyum marifetiyle ipotek etme girişimleri, tefecilerin imzalı senetleri kırdırma yöntemine benzemektedir. Bu tür yöntemlerle delegelerimize diz çöktüreceğini ve MHP’yi ele geçireceğini sananlar, adaletin sesi karşısında ağızlarını poyraza çevirmek zorunda kalmışlardır. Bu arada yetkisiz kayyumların sözde olağanüstü kongre için belirledikleri 15 Mayıs 2016 ve 19 Haziran 2016, politika tarihimize siyasi tefecilik günü olarak geçecektir.

MHP Genel Başkanı’nın partiyi yönetme tarzı ve politika anlayışı tenkit edilebilir ancak bu, edep ve ahlakla mütenasip cümleler kurarak yapılmak mecburiyetindedir. Sözde muhalifler bir yandan kaos kurultayı için çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da yeni parti hazırlıklarına başladıklarını gizlememektedirler. Perde arkasında beşinci parti hazırlıklarına hız veren bu zihniyetin asıl niyeti MHP’yi bölmek, şayet bu gerçekleşmiyorsa en fazla zararı vermektir.”

Yalçın, açıklamasında, “Bayramın ikinci günü ve genel merkezimizle aynı saatte bayramlaşma tertip etmek, bir Pensilvanya talimatıdır. Fethullah Gülen’in himayelerinde yapılacak olan bu girişim, kurdurulması kararlaştırılan yeni partilerini isimlendirme gayretinden başka bir anlama gelmemektir” değerlendirmesinde bulundu. 

 

MİLLİYET

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler