YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'de referandum cezası!
MHP'de referandum cezası!
21 Ağustos 2010 15:56
MHP Denizli İl Başkanı Zafer Kaplan, referandumda evet oyu kullanacağını açıklayan Meclis Üyesi Selma Erkan'ın partiden ihraç edilmesi için disiplin kuruluna sevkedeceklerini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Zafer Kaplan, 12 Eylül'de yapılacak referandumda 'Evet' oyu kullanacağını açıklayan MHP Denizli Belediye Meclis Üyesi Selma Erkan'ın partiden ihraç edilmesi için disiplin kuruluna sevkedeceklerini söyledi. 

MHP Denizli Belediye Meclis Üyesi ve Denizlispor Genel Menajeri eski milli kaleci Adnan Erkan'ın eşi olan Selma Erkan, 12 Eylül'deki referandumda 'Evet' oyu kullanacağını açıkladı. 12 Eylül Anayasasının sivil bir irade tarafından değiştirilecek, hak ve özgürlüklerin ön planda tutulduğu bu anayasa paketine 'Evet' diyeceğini belirten Erkan, "Referandum sürecinin hiçbir siyasi partiye mal edilmesini tasvip etmiyorum. Referandum sürecinin siyaset üstü bir süreç olduğunun farkındayım. 12 Eylül döneminde mağdur olan ülkücüler adına cevabım 'Evet' dedi. Askeri vesayetin bazı alanlanlardan elini çekmesini ve demokrasinin de tam olarak yerleşmesini istediğini belirten Erkan, "Yeni Anayasanın Türk Milliyetçilerinin anayasasına uygun olduğu düşüncesindeyim" diye konuştu.Pakette olumlu maddeler olduğunu belirten Selma Erkan, milletin anayasasına da saygı duyulması gerektiğinden dolayı böyle bir karar aldığını kaydederek, "Şahsi düşüncem milliyetçilik düşüncemle ruhumda ben eveti görüyorum." şeklinde konuştu. 

PARTİDEN İHRAÇ ÇALIŞMASI BAŞLATTI 

Selma Erkan, MHP yönetiminin de verdiği bu kararı saygıyla karşılayacağını düşündüğünü söyledi ancak MHP Denizli İl Yönetimi bu kararı saygıyla karşılamadı ve Erkan'ın partiden ihracı için çalışma başlattı. Denizli Meclis Üyesi Selma Erkan'ın bu açıklaması MHP Denizli İl Teşkilatı'nda büyük tepkiye yol açtı. Selma Erkan'ın bir yerel gazeteye yaptığı açıklamanın ardından il binasında basın toplantısı düzenleyen MHP Denizli İl Başkanı Zafer Kaplan, Erkan hakkında ağır eleştirilerde bulundu. Toplantıda MHP'nin referandumda neden 'Hayır' oyu kullanacağını açıklayan Kaplan, ülke yönetmenin ciddi bir iş olduğunu ve MHP'de politika yapmanın bir bedeli olduğunu belirterek, "Birilerine hizmet için birilerine hizmet yapılamaz" dedi.  
 

DİSİPLİN KURULU'NA SEVKEDECEĞİZ 

Selma Erkan'ın 'Evet' diyecek olmasını eleştiren Kaplan, "Ülkücülüğü anlamayan, işkence görüp yaşamayan, 12 Eylül'de ne olduğunu tam olarak anlamayan bu hanımefendi birilerine hizmet için böyle bir açıklama yaptı. 12 Eylül darbecilerinden hesap sorulması imkansızken, bunu anlamayan birinin MHP çatısı altında yeri yoktur. MHP'ye gönül vermiş binlerce insanın oyunu alarak seçilen ve milletin ona verdiği haysiyet ve şerefi taşıması kendilerine bol gelmiş ve taşıyamamıştır. İhanet ve yıkım projesine hizmet etmiştir. Okyanus ötesinden gelen emirlerle Denizli'deki onların uzantılarının etkisinde kalmış, hiçbir zaman anlayamayacağı milliyetçiliğe karşı hata yapmıştır. Eşinin Denizlispor'a menajer olmasının bir bedeli mi yoksa bilmediğimiz başka bir anlaşmanın bedelimi bunları iyi gözlemek gerekiyor. Nasreddin Hoca'nın 'Parayı veren düdüğü çalar' sözü vardır. Türk Milliyetçileri asla düdük olmamıştır. Kullanılıp atılmamış, birilerinin sesi olmamıştır. 40 yıldır siyasi çizgisinden sapmamıştır. Birilerinin sesi olan kullanılıp atılmaya ve yok olmaya mahkumdur. Selma Erkan'ı  disiplin kuruluna sevkedeceğiz" diye konuştu.
İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler