YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'de referandum çatlağı
MHP'de referandum çatlağı
20 Temmuz 2010 08:16
MHP'de işler karıştı...12 Eylül'deki referandumda Bahçeli'nin yüttüğü 'hayır'kampanyasından taban rahatsız. Örgütler ise bazı illerde 'evet' kampanyası yürütürken MHP Mersin Teşkilatı diğer teşkilatlara evet yönünde oy kullanmaları için mektup gönderdi.

Darbecilerin yargılanmasının yolunu açan anayasa değişikliği için 'hayır' kampanyasını bizzat Devlet Bahçeli, başlattı.

Ancak bu tavır, ülkücülerden sonra parti teşkilatını da rahatsız etti.

MHP genel merkezinin Anayasa paketine 'hayır' deme kararı alması parti teşkilatını da rahatsız etti. Örgütlerin bazı illerde 'evet' kampanyası yürüttüğü belirtilirken MHP Mersin teşkilatından Hüseyin Hasırcı,  'evet' demeleri için teşkilatlara mektup gönderdi.

Mersin’in Akdeniz ilçesinde Ergenekon Taşımcılık isimli şirketi işleten MHP’li Hüseyin Hasırcı, “Partinin referandum politikası çok kötü, bütün bölücüler hayır derken benim partim nasıl hayır der, Devlet Bahçeli nasıl hayır der." ifadelerini kullandı.

ÜLKÜCÜLER DIŞLANDI

Hasırcı referandum konusunda MHP’nin son derece yanlış bir politika izlediği görüşünde. Bahçeli'nin Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eline koz verdiğini düşünüyor. Başbakanın PKK ve MHP’yi aynı kefeye koyduğu bir süreçte, Oktay Vural’ın Meclis'te vuvuzelalı açıklama yapmasını son derece yanlış ve üzücü buluyor. Geçmişte MHP’ye hizmet eden insanların rant kavgası yüzünden partiden dışlandığını belirtirken MHP’nin diğer partilerden bir farkının kalmadığını vurguluyor.

PKK 'HAYIR' DEDİĞİ İÇİN

Hüseyin Hasırcı, referanduma 'evet' oyu verme gerekçelerini şöyle özetledi: “Askerime ve polisime kurşun sıkanlar hayır dediği için,  kendi partisini yönetmekten aciz ne yaptığını bilmeyen bir lider hayır dediği için, 12 Eylül öncesi bu vatan için mücadele etmiş şehitlerin ruhlarını şad etmek için, içki sofralarını referandum sonrasına erteleyip, camileri ve iftar çadırlarını ziyaret edin diyenler hayır dediği için evet diyorum."

Taşımacılık şirketinin adı Ergenekon olduğu için yanlış anlaşılmış Hüseyin Hasırcı. Bu adın Ergenekon örgütüyle alakasının olmadığını ancak insanların bunu farklı yorumladığını belirtti. Hasırcı “Özellikle Mersin’deki PKK üyelerinden tehdit aldım. Kızımın fotoğraflarını çekmişler, 15 gün önce arabam taşlandı. Hala MHP’liyim ama yaşananlar sebebiyle yüreğim yanıyor. Çok çilesini çektim ama gurur duyuyorum Ergenekon isminden.î dedi.
Bugün

Üçüz kardeşlere
 // Oğuz
İşte gerçek ülücü kardeşlerim bunlar.Biz zindanlarda bunun içinmi çile çektik.Mamakta çektiğimiz çile bunun içinmi.Oktay Vural gibi bir kılvazunuzu olduğu müddetçe yanınızda ülkücü kalmadığı gibi MHP diye bir partide kalmayacak.O vuvuzelayı siz kendinize çalın.Sizin keyfiniz yerinde.İşkence bize yapıldı.Siz pkk ile hayır deyin.Yuh olsun size....
20 Temmuz 2010 13:45
ittihatcılar
 // engin öz
mhp'deki ittihatcı zihniyet hayırcı ama aklıselim gerçek sağcı milliyetci muhafazakar mhp liler evetci olmak zorunda yoksa nerde kalır müslümanlığı muhafazakarlığı milliyetciliği. yada gözlerini kapayıp koministlerle solcularla kol kola hayıra giderler....
20 Temmuz 2010 11:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler