YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP’de muhaliflerin yeni formülü
Muhalifler dün gazete ilanlarıyla, olağanüstü kurultayda genel başkanlık seçimi yapılabilmesini sağlayacak tüzük değişikliği için delegeye 19 Haziran ve 26 Haziran tarihlerinde kurultay çağrısı yaptı.
MHP’de muhaliflerin yeni formülü
02 Haziran 2016 / 08:00 Güncelleme: 02 Haziran 2016 / 08:06

MHP’de muhalifler, 19 Haziran’da tüzük kurultayı yapmak üzere delegeye resmi çağrısını yaptı. Gazete ilanlarında, tüzük kurultayının 19 Haziran’da yapılacağı duyuruldu. Bu kurultayda, genel merkezin belirlediği 10 Temmuz tarihinde seçimli büyük kurultay yapılması yolunda da karar alınması bekleniyor.

Muhalifler dün gazete ilanlarıyla, olağanüstü kurultayda genel başkanlık seçimi yapılabilmesini sağlayacak tüzük değişikliği için delegeye 19 Haziran ve 26 Haziran tarihlerinde kurultay çağrısı yaptı. 19 Haziran’da çoğunluk sağlanamazsa tüzük kurultayı için 26 Haziran’da ikinci toplantı yapılacak.

KONGRE DAĞITILMASIN DİYE...

Tüzük kurultayının gündemi de mahkeme kararı doğrultusunda belirlenerek ilan edildi. Buna göre, kurultay yoklama ile açılacak, divan seçilecek, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından genel başkanın konuşması gündemde bulunuyor.

Genel başkan kurultaya katılmayacağı için bu başlık yerine gelmeyecek. Daha sonra da 63. maddenin genel başkan ve parti organlarının seçimine uygun hale getirilmesi yolunda tüzük değişikliği görüşülecek.

Dilek ve temennilerden sonra da kapanış yapılacak. Bu kurultayda aynı zamanda genel merkezin belirlediği 10 Temmuz tarihinde seçimli büyük kurultay yapılması yolunda da karar alınması bekleniyor. Böylece muhalifler, genel merkezin 10 Temmuz kongresinde “tüzük değişikliği gerçekleştirilemezse”, genel başkanlık seçimi yapmadan kongrenin dağıtılmasını önlemeye çalışacak.

 

HABERTÜRK

Kimin maşalığını yapıyorsunuz???!!!
 // Muhafız
Zamanında Tansu Çiller'le el ele verip Amerika'ya takla atanlar şimdilerde Fetö'cülerle el ele verip Amerika'ya takla atıyorlar,senin gibilerden değil başbakan olsa olsa dişi taklacı Amerikan güvercini olurdu,zamanında Tansu Çiller'in taklacılık görevini şimdilerde Meral güvercin almış bulunuyor,ama kimse merak etmesin;nasılsahte dinci Fetö'cülerin pislikleri,vatan hainlikleri birer birer ortaya çıkıyorsa,bunlarında pislikleri ortaya çıkacaktır...!!!...
02 Haziran 2016 Perşembe 14:40
Muhalefet
 // Adıyaman'lı Akın
Meral hanımdan iyice soğdum,oğlunun gezideki olayını destekler açıklamayı yapınca kimin için çırpındığını anladım.Bu olay çoğu MHP'li içinde...
02 Haziran 2016 10:11
 // Cengiz
Muhalliflerin aklı bu kadar çalısmaz. Üst akıl yönlendiriyor bunları....
02 Haziran 2016 08:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler