YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP’de muhaliflerin iki yeni planı
MHP’de muhaliflerin iki yeni planı
10 Temmuz 2016 08:37
MHP'de muhalifler parti içini karıştıracak hamlelere yenilerini eklemeyi planlıyor. Buna göre muhalifler genel başkan Devlet Bahçeli'yi köşeye sıkıştırmak için Ankara'da veya Kayseri Erciyes yaylasında protesto mitingi düzenleyecek.

MHP'de muhalifler parti içini karıştıracak hamlelere yenilerini eklemeyi planlıyor. Muhalif kanadın mahkeme sürecine takılan korsan kurultayı yapmak için yeni stratejiler geliştirildiği öğrenildi.

Buna göre muhalifler genel başkan Devlet Bahçeli'yi köşeye sıkıştırmak için Ankara'da veya Kayseri Erciyes yaylasında protesto mitingi düzenleyecek.

Muhaliflerin bir başka planı ise kendilerine yakın teşkilatları istifa ettirerek partiyi çıkmaza sokmak.

Muhalif isimlerin il ve ilçe teşkilatlarına istifa edin çağrısı yapacağı iddia edildi. Bunun için ise genel merkez istifa gelmeden teşkilatları görevden alma taktiğini uygulayacak.

Genel Başkan Devlet Bahçeli, MHP'de yaşanan sürecin Paralel'in talimatıyla gerçekleştiğini bildirmişti.

Genel merkeze göre Paralel, siyasallaşmak için MHP'yi hedef aldı. Eğer bunu başaramazlarsa MHP'den kopardıkları partililer ile bir parti kurduracaklar. Bahçeli'nin Meral Akşener ve ekibini de önümüzdeki dönemde ihraç edeceği bildirildi.

Bahçeli için bardağı taşıran damlanın paralel bayramlaşma olduğu belirtildi. Önümüzdeki günlerde muhalifler için ihraç çalışmalarının hız kazanacağı ve Bahçeli'nin deyimi ile partinin ayıklama sürecine gireceği öğrenildi.

 

SABAH

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler