YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'de muhaliflerden birleşme hamlesi
MHP'de kazan kaynamaya devam ediyor. Güneydoğu'dan vekil çıkartamamanın kendi partisinin hatası olduğunu söyleyen Sinan Oğan, kurultayın ikinci ve üçüncü turlarında diğer adaylarla birleşeceklerini söyledi.
MHP'de muhaliflerden birleşme hamlesi
05 Haziran 2016 / 14:15 Güncelleme: 05 Haziran 2016 / 14:16

Partililerle buluşmak amacıyla Şanlıurfa'ya gelen MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, kurultayın ikinci ve üçüncü turlarında diğer adaylarla birleşeceklerini söyledi.

Kurultay hakkında bilgi veren Oğan, "Adaylarımız olarak biz diğer arkadaşlarımızla görüşüyoruz. Kurultayımız en az üç aşamalı bir yarıştan ibarettir. Birinci aşamada en az 607 oy almak lazım. Bu kadar adayın olduğu bir yerde bu kadar çok almak mümkün değil ancak ikinci ve üçüncü turlarda birleşme söz konusu olacaktır.

ÜÇÜNCÜ TURLARDA BİRLEŞMELER OLABİLİR

Bununla ilgili görüştüğümüz arkadaşlarımız vardır. Ancak bunun için birinci turda bütün adayların ülkücülerin gönlündeki teraziye çıkması lazım. Bütün adaylar iddialıdır. Dolayısıyla adaylara şimdiden çekil demek, birinin diğerinin lehine çekilmesini istemek doğru değildir" diyerek ikinci ve üçüncü turlarda birleşmeler olacağını ifade etti.

URFA'DAN VEKİL ÇIKARTAMAMAK PARTİNİN HATASI

Oğan ayrıca Şanlıurfa'da milletvekili çıkartamamalarının milletin değil, partinin ve kendilerinin hatası olduğunu söyleyerek, bundan sonra hem Şanlıurfa'da hem de Güneydoğu'da MHP'li milletvekilleri çıkaracaklarını söyledi.

ÜST AKIL MHP AÇIĞINI İYİ GÖRDÜ(komplo teorisi)
 // ismail emre
Mhp büyük bir lokmaydı yutması zordu devlet bahçeli pasif liderlik ve kötü siyaset ile MHP yi seçmen oranında küçülttü ve potansiyel lider arayış ampulunu kendi kurultayında yaktı ve küçük lokma haline geldi üst akıl bunu gördü bu Pasif liderin yerine kendi kontrolünde tıpkı kemal kılıçdaroğlu gibi birini getirmek istedi diye düşünüyorum......
05 Haziran 2016 Pazar 16:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler