YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'de kurultay yapılacak
MHP'de muhaliflerin, "Kurultay Çağrı Heyeti" oluşturularak, partinin olağanüstü kurultaya götürülmesi talebiyle açtığı dava karara bağlandı. Mahkemenin verdiği karara göre 3 kişilik kayyum heyeti MHP'yi kongreye götürecek.
MHP'de kurultay yapılacak
08 Nisan 2016 / 15:19 Güncelleme: 08 Nisan 2016 / 17:51

Mahkeme, MHP'de tüzük kurultayı yapılması kararını verdi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, kararı doğru bulmadıklarını söyledi ve üst mahkemeye gideceklerini söyledi. 

MHP'li muhaliflerin açtığı davada Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi, "Kurultay Çağrı Heyeti" oluşturularak, partinin olağanüstü kurultaya götürülmesine karar verdi.

MAHKEME GERGİN BAŞLADI

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesindeki davaya taraflar dışında kimsenin alınmamasına karar verildi. Kararın ardından izleyiciler ve güvenlik görevlileri arasında kısa süreli bir gerginlik oldu. Mahkeme, MHP'de kurultay yapılmasına karar verdi.

SİNAN OĞAN: İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNÜ BAŞLATACAĞIZ

Karar sonrası açıklama yapan genel başkan adaylarından Sinan Oğan, "Gönül isterdi ki bu karar mahkeme kararı ile alınmasın. Sayın Genel başkanın isteği ile işleme konsun. Bize mahkeme kapılarını gösterdi. Bir ay içinde kurultayı toplayıp iktidar yürüyüşünü başlatacağız. Genel merkez temyize gitse de bu kurultay sürecini kesintiye uğratmaz" dedi.

Oğan, mahkemenin MHP'de olağanüstü kurultay talebini kabul etmesinin ardından açıklama yaptı. Oğan, mayıs ayı içerisinde MHP'nin kongreye gideceğini belirtti.

ÖNCE KENDİNİZ 1 OLUN SORUNLARINIZI HALLEDİN.
 // ANGARALI
TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ MİLLETİN TESLİM ETTİGİ HÜKÜMET VE SEÇİLMİŞ CUMHURBAŞKANI GIPTA EDİLECEK ŞEKİLDE YÖNETİYORLAR. PENSİLVANYAYA TESLİM OLMUŞ MHP KENDİSİNİ YÖNETSİN YETER....
08 Nisan 2016 Cuma 15:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler