YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'de gözler Türkeş'ten boşalan sırada
MHP'de gözler Türkeş'ten boşalan sırada
14 Eylül 2015 11:30
MHP eşzamanlı olarak 1 Kasım seçimine yönelik listeler, seçim beyannamesi ve kampanya üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Toplam 2 bin aday adayının başvurduğu MHP’de Türkeş’ten boşalan sıra için geçen seçimden daha fazla talep olduğu belirtiliyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve kurmayları, eşzamanlı olarak 1 Kasım seçimine yönelik listeler, seçim beyannamesi ve kampanya üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Bu hafta her üç çalışmada da karar aşamasına gelinecek. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, beyanname üzerindeki çalışmaların büyük oranda tamamlandığını bildirdi. 2 bine yakın adaylık başvurusunun da inceleme altında olduğunu belirten Büyükataman, kampanyada kullanılacak görseller ve sloganlar üzerindeki çalışmada da önemli bir aşamanın geçildiğini belirtti.

Büyükataman, listelerdeki isimler ve sıralamaların geçen seçime göre çok fazla değişikliğe uğrayıp uğramayacağı konusunda bir prensip kararı alınmadığını ifade etti. Ancak MHP yönetimindeki beklenti, tam anlamıyla işbaşı yapamadan yeniden seçime giren 25. Dönem milletvekillerinin büyük oranda eski sıralarından aday gösterilmesi yönünde. MHP yöneticileri, böylece mevcut vekillerin hak ve hukukunun korunacağını kaydediyor.

Genel başkan yardımcılığı görevini sürdürürken, Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan gelen bakanlık teklifini, partisinin kararına rağmen kabul eden Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'ten boşalan Ankara 1. Bölge 1. sıra adaylığı, MHP kulislerini hareketlendirdi. Habertürk'te yer alan habere göre toplam 2 bin aday adayının başvurduğu MHP'de Türkeş'ten boşalan sıra için geçen seçimden daha fazla talep olduğu belirtiliyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler