YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'de görev değişimi
MHP'de görev değişimi
20 Şubat 2014 09:32
Milliyetçi Hareket Partisi Çukurova İlçe Başkanı İbrahim Kara'nın istifa etmesiyle yerine MHP Adana il Sekreteri İlhan Pehlivan atandı.

İl Başkanı Mustafa İzgioğlu'nun da hazır bulunduğu devir teslim töreninde İbrahim Kara liste yüzünden görevden alındığı şeklindeki dedikodulara atıfta bulunarak, "Bunlar doğru değil. Belediye başkan adayımız Ali Başkan'ın önünü açmak için ben görevi bıraktım. Uyum sorunu yaşıyorduk. Seçim ortamında partimiz zarar görmesin diyerek, il başkanımızdan yerime başka bir arkadaşımızın atanmasını rica ettim. Sağolsun başkanımız da bizi kırmadı. Üzgün değilim. Yine bundan sonra da partimin başarısı için çalışmaya devam edeceğim" dedi.

İl Başkanı Mustafa İzgioğlu da, "İbrahim ağabeyin kararına saygı duyuyorum. Kendisiyle 6 yıl çalıştık, her zaman 'ağabey' diye hitap ettim. Emekleri çoktur. Kendisinden hiç incinmedim. Allah kendisinden razı olsun. Fani dünyada makamlar da gelip geçicidir. Mühim olan partimizin başarısıdır" diye konuştu.

İzgioğlu, bundan sonra seçim çalışmalarına kısmen değişeceğini vurguladığı yeni bir yönetimle devam edeceklerini bildirdi.

Konuşmaların ardından görev değişimi gerçekleştirildi. Yeni İlçe Başkanı İlhan Pehlivan "İbrahim ağabeyden devraldığım partimizin Çukurova’da dalgalanan bayrağını daha yukarılara çıkarmak için çalışacağım" mesajı verdi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler