YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'de deprem üstüne deprem!
MHP'de deprem üstüne deprem!
25 Şubat 2016 23:53
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Merkez İlçe Başkanı Alparslan Özcan ve yönetimi görevinden istifa ederek, olağanüstü kongre çağrısında bulundu.

MHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Alparslan Özcan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte bir kafede basın açıklaması yaptı. Başkan Özcan, MHP’nin 7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi mecliste 3. parti olmayı nede 1 Kasım seçimlerinde olduğu gibi PKK destekçisi HDP'nin bile gerisinde kalarak 4. parti olmayı hak etmemekte olduğunu kaydetti. 

Ülkücülerin partilerinin iktidarını istemekte ve bunun dışındaki hiçbir hedefi ve sonucu kabullenememekte olduğunu ifade eden Başkan Özcan, “Kısaca anlatmaya çalıştığım sebeplerden dolayı partimiz tüzüğünden kaynaklanan tamamen yasal ve meşru hakkımızı kullanmak suretiyle şahsımın da içinde bulunduğu partimiz 543 üst kurul delegesi olağan üstü kongre talebini Genel Merkezimize iletmiştir. Milletin iradesine her durum ve şartta kıymet veren Sayın Genel Başkanımızın Ülkücü iradeye mahkeme salonlarını göstermesini ve kongre talebinde bulunan teşkilatları kapatma yoluna gitmesini üzüntüyle karşılamaktayız. Teşkilatları tüzük maddelerince kapattığını beyan eden Genel Merkezimizin delegelerin talebi doğrultusunda tüzük maddelerini uygulamayarak olağan üstü kongreyi toplamamasının geçerli bir izahı yoktur. Milletin kararına karşı gösterilen hassasiyet neden bu davanın yükünü senelerdir omuzlayan ülkücülere karşı gösterilmemektedir” dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler