YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'de büyük gün! Bir ilk yaşanacak!
MHP'de büyük gün! Bir ilk yaşanacak!
21 Mart 2015 09:46
Milliyetçi Hareket Partisi'nin 11. Olağan Büyük Kurultayı başladı. Delegeler salonda yerlerini aldı.

İlçe kongrelerini 20 Kasım 2014'te başlatan ve 8 Şubat'ta tamamlayan MHP, il kongrelerini de 28 Aralık 2014 - 28 Şubat 2015 arasında yaptı. Kongreler sonucunda seçilen bin 98 üst kurul delegesinin yanı sıra tabii delegelerin katılımıyla toplam bin 232 üst kurul delegesi, Büyük Kurultay'da yer alacak.

foto-151.jpg

Seçim şarkıları ilk kez duyulacak,

Partinin genel seçim kampanyasında kullanılacak şarkıların da ilk defa kamuoyuna sunulacağı kurultaya bini aşkın davetlinin katılması bekleniyor.

MHP 21. Dönem Yozgat Milletvekili Mesut Türker genel başkanlığa aday olduğunu açıklamıştı.

Kıraç'tan MHP şarkısı

Kurultayın sürprizlerinden biri de ünlü Rock şarkıcısı Kıraç'ın MHP için söylediği şarkı olacak. Şarkı kurultayın başlangıcında söylenecek.

Sabahın erken saatlerinde salonun etrafında yoğunlaşan kalabalık gruplar, polislerin üst araması yapmasının ardından, kurultayın yapılacağı salona giriş yaptı. Polis ekipleri yoğun güvenlik önlemleri alırken, bazı yolların trafiğe kapatılması trafikte aksamalara neden oldu.
 
Ankara Arena Spor Salonu önünde kurultay için toplanan vatandaşlara, bazı il teşkilatları ikramlarda bulundu. Adana İl Teşkilatı üyeleri, vatandaşlara ücretsiz olarak şalgam, çorba, simit, lokum ve çeşitli yöresel ürünler dağıttı. 

Bahçeli'ye karşı aday iddiası

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin karşısında MHP 21. Dönem Yozgat Milletvekili Mesut Türker genel başkan adayı olarak çıkacağı öne sürüldü.

Ancak Türker'in Bahçeli'nin karşısına çıkması için delegelerden belli sayıda imza alması gerekiyor. MHP'li bazı isimler ise Türker'in böyle bir şey yapması halinde delegelerden yeterli imzayı alamayacağını düşünüyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler