YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'de 19 yıl sonra bir ilk yaşandı
MHP'de 19 yıl aradan sonra bir ilk yaşanıyor. Partinin grup toplantısına ilk defa farklı bir isim, MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural başkanlık etti.
MHP'de 19 yıl sonra bir ilk yaşandı
26 Ocak 2016 / 11:11 Güncelleme: 26 Ocak 2016 / 11:20

MHP'de bir ilk yaşanıyor. MHP'nin grup toplantısı, anjiyo olan Devlet Bahçeli'nin yokluğunda 19 yıl sonra ilk kez başka bir isim tarafından yapılıyor. Bahçeli'nin yokluğunda grup toplantısına Oktay Vural başkanlık etti.

Vural'ın konuşmasından satır başları:

Terör örgütüne karşı yürütülen mücadele muhakkak başarıya ulaşacaktır. Buna inancımız tamdır ancak yeter ki devletimizi yönetenler yine gaflete kapılmasın.

CUMHURBAŞKANI, ZANA İLE GÖRÜŞMESİN!

Asla görüşmem" Sayın Cumhurbaşkanı'nın Leyla Zana ile görüşmesini çözüm sürecini tekrar ısıtma süreci olarak görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı "Türk Milleti" diyemeyen biriyle ne görüşebilir? Gelin bundan vazgeçin. Terör örgütü uzantılarıyla görüşmeyin. PKK bölücü, aşağılık bir terör örgütüdür. 

TERÖRLE MÜCADELE DEVAM ETMELİDİR

Herkes yaptığından veya yapmadığından sorumludur. Terörle mücadele devam etmelidir. Kanlı terör örgütünü görmeyenler onla müzakere sürecini başlattı. Bu sürecin tekrar önümüze konmasına izin vermemek gerek. Dolaba koyduğunu bu süreci çöp kutusuna atın. 

BIDEN İLE TOPLANTIYI, TOPLANTININ İÇERİĞİ NEDENİYLE REDDETTİK

ABD Başkan Yardımcısı Biden'ın görüşme talebini toplantıya katılanlar, toplantının içeri nedeniyle reddettik. Böyle bir toplantıyı MHP'nin duruşuna uygun olmadığını dile getirdik.

ABD'nin PYD'ye silah yardımı yapması müttefikliğe uygun mudur? Türkiye'nin birkaç yüz kilometre ötesinde ne işi var diyenler, ABD'nin onbinlerce kilometre ötede ne işi olduğunu sormak isterdim Biden'a. Türkiye'de Kürdistan diye bir yer yoktur, olmayacaktır. 

Böyle bir yuvarlak masadan Türkiye'nin hayrına ne çıkabilir? Çözüm sürecinin devamı için çöpçatanlığa soyunmuştur. Biden'ın arabulucuğuyla derin dondurucudan çıkarıldı.  

AKADEMİSYENLERİN BİLDİRİSİ

Barış gibi ilkeleri terörü temiz gibi göstermek isteyenler insalık değerlerini katlediyorlar. Sözde akademisyenlere koyduğunuz tepkilere karşı verilen diğer tepki bildirilerine de desteğinizi açıklamalısınız.

izler bu bildirinin altına imzamızı atıyoruz, sizler ne yapacaksınız? Terör sadece bir araçtır. Hedefte Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü vardır.   

Milletimizi bugünlerde naçar bırakan bu amansız saldırılara karşı koyacak en büyük güç MHP'dir. Biz de başka başkentlerden değil, Ankara'dan yalnız TBMM'den direktif aldık ve yine aynı şekilde yolumuza devam ediyoruz.

yazık
 // UGUR MUŞ
biden i niye reddettiniz ki? oktay vural ın ondan ne farkı var mason olduğu söylentisini sağır sultan bile duydu. yazık diyorum zira tekin alp ler hala mhp de cirit atıyorlar.tekin alp = moise khone, tekin alp bir yahudi dönme dir....
26 Ocak 2016 Salı 15:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler