YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP yönetimi iki il ve ilçe teşkilatlarını daha kapattı
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, partisinin Çanakkale il, Çanakkale Merkez ve Çorum Merkez İlçe teşkilatlarının, yeni teşkilat kuruluncaya kadar MHP Başkanlık Divanınca kapatıldığını bildirdi.
MHP yönetimi iki il ve ilçe teşkilatlarını daha kapattı
24 Şubat 2016 / 10:42 Güncelleme: 24 Şubat 2016 / 11:32

MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu teşkilatların parti tüzüğünün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinadenMYK’nın verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanınca tüzüğün 34. maddesine göre kapatıldığını belirtti. 

Çetin, yeni teşkilat kuruluncaya kadar alınan kapatma kararının, bugün il başkanlıklarına ve valiliklere bildirildiğini kaydetti. 

Tüzüklerinin ilgili maddeleri gereğince disiplin işlemlerinin de devam ettiğini bildiren Çetin, kesin kararın verilmesinin ardından kamuoyunun bilgilendirileceğini ifade etti.

MHP, 19 Şubat'ta Denizli, Aksaray, Uşak, Kilis il, Aksaray Merkez ilçeyi, 20 Şubat'ta İstanbul Fatih İlçe Başkanlığını ve 22 Şubat'ta da Elazığ, Bayburt, Samsun, Çorum, Tekirdağ, Kırklareli, Gümüşhane, Tokat il teşkilatları ile Elazığ, Bayburt, Gümüşhane Merkez İlçe teşkilatlarını kapatmıştı.

Böylece parti son bir haftada toplam 13 il ve 7 ilçe teşkilatını kapatmış oldu.

 

AA

 // yörükoğlu
Mhp'nin tv gazete ve internet sitelerinin chp ve İ şçi partisi yayın organlarına benzeme mecburiyeti olmamalı...
24 Şubat 2016 17:17
MHP
 // Adıyaman'lı Akın
internette okuduğum senin geçmişin üzeri ve şuanki kuzenlerin kimler olduğu doğru ise hiç şaşmıyorum partinin şuanki durumunu. Çünkü amaç bu...
24 Şubat 2016 15:43
MHP
 // Adıyaman'lı Akın
Bence tüm kapanın da bu çile bitsin. Ulan Bahçeli bitirdin partiyi, gözüne dizine dursun. Bizleride soğuttun ya partiden....
24 Şubat 2016 15:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler