YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'MHP yasaya uygun hareket etmektedir'
'MHP yasaya uygun hareket etmektedir'
07 Mayıs 2016 15:59
MHP Genel Başkanı Bahçeli, olağanüstü kongre konusundaki kararın Yargıtay aşamasında olduğuna işaret ederek "MHP yasaya uygun hareket etmekte ve yasanın verebileceği karara da saygılı olmaktadır." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin "Siyaset ve Liderlik Okulu"nun 12. dönem eğitim faaliyetlerini tamamlaması dolayısıyla düzenlenen sertifika töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bahçeli, bir gazetecinin "Önümüzdeki hafta Yargıtay 12. Dairesinin olağanüstü kurultay konusunda karar vermesini bekliyor musunuz?" sorusu üzerine ,"Karar Yargıtay aşamasındadır. 
Milliyetçi Hareket Partisi yasaya uygun hareket etmekte ve yasanın verebileceği karara da saygılı olmaktadır. 

Şimdi Yargıtaya müracaatımız yapılmıştır, onların değerlendirmesini ve vereceği kararı beklemekteyiz. Takdir Yargıtayındır." ifadesini kullandı.

Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a adliye önünde gerçekleştirilen saldırı girişiminin hatırlatılması üzerine Bahçeli, 

"Çok üzücü bi̇r olay, böyle bir saldırıyla mahkeme kararının zamanlamasının da örtüşür bi̇r durumda olması ayrıca düşündürücüdür. Saldırgan yakalanmıştır, çok yönlü araştırılmalıdır. 

Böyle bi̇r davranış cezasız kalmamalıdır. Sayın Can Dündar'a da geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum." diye konuştu.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler