YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP ve AKP'den BDP'ye katılım
MHP ve AKP'den BDP'ye katılım
16 Eylül 2011 21:10
AK Parti'li meclis üyesi ile MHP'li Belediye Başkanı BDP'ye katıldı.

Şırnak merkeze bağlı Kumçatı Belde Belediye Meclisinin AK Partili Üyesi Çetin Güngör ve MHP Kumçatı Belde Başkanı Reşit Aydın BDP Şırnak İl Binasında düzenlenen törenle BDP'ye geçtiler. Törene Şırnak Belediye Başkanı Ramazan Uysal, Silopi İlçesi Belediye Başkanı Emin Toruğlu, BDP Şırnak İl Başkanı Abit İke'nin yanı sıra partililer BPD'ye geçen Çetin Güngör ve Reşit Aydın katıldı. 

Törende konuşan BDP Şırnak İl Başkanı Abit İke "AK Parti 9 senedir Türkiye'de iktidar ancak ne Kürt sorununa ne de başka bir soruna çözüm bulamadı" dedi. İke, daha sonra MHP Kumçatı Belde Başkanı Reşit Aydın ve Kumçatı Belde Belediye Meclisinin AK Partili Üyesi Çetin Güngör'ün partilerine geçtiklerini söyleyerek "Burası herkesin evi ve kapımız herkese açık" dedi. 

BDP Şırnak İl Başkanı Abit İke'nin konuşmasının ardından Kumçatı Beldesi Belediye Meclisinin Ak Partili Üyesi Çetin Güngör'ün BDP rozetini Şırnak Belediye Başkanı Ramazan Uysal takarken; MHP Kumçatı Belde Başkanı Reşit Aydın'a da rozetini Silopi İlçesi Belediye Başkanı Emin Toruğlu taktı. Kumçatı Beldesi Belediye Meclisinin AK Partili Üyesi Çetin Güngör rozetini taktıktan sonra Kürtçe "Biz AK Parti'nin bizim için iyi adımlar atacağını bekliyorduk ama onlar savaşa devam ettiler. Bunun için biz de halkımıza geri döndük" dedi.  

MHP Kumçatı Belde Teşkilat Başkanlığından BDP'ye geçen Reşit Aydın ise Kürtçe "Yıllardır sistemin içinde bağlanmıştık. Artık doğru yolu bulduk ve kendi milletimizin arasına katıldık" dedi. İHA

.
 // M
BU GEÇİŞLERDE TEHDİT SÖZ KONUSUMU...
17 Eylül 2011 00:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler