YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP vaatlerine kaynak arıyor!
MHP vaatlerine kaynak arıyor!
22 Eylül 2015 11:30
MHP, aday tanıtımını Kurban Bayramı sonrasında yapacak. 3 Ekim’de açıklayacağı seçim beyannamesi için hazırlıklarını sürdüren MHP kurmayları, asgari ücret vaadine yoğunlaştı.

Seçim hazırlıkları konusunda soruları yanıtlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın 7 Haziran’dan bu yana yaşanan değişiklikler doğrultusunda beyannamede yenileme ve güncelleme yaptıklarını bildirdi.

Küçük güncellemelerle yetinileceğini kaydeden Yalçın, daha önce bin 400 TL olarak vaat ettikleri asgari ücretin bin 800 TL’ye çıkarılmasını istediklerini ancak bunun üzerinde çalışmanın devam ettiğini kaydetti. Yalçın, “Bizim ekonomik vaatlerimizin kaynaklara bağlı dayanakları mevcuttur. O nedenle eğer yeterli kaynak yaratılabilirse, kaynağı bulunabilirse seçim beyannamemizdeki vaadimizin, asgari ücretin bin 800 TL’ye çıkarılması yönünde yenilenmesini arzu ediyoruz. Bizim gönlümüzden geçen MHP iktidarında asgari ücretin bu düzeye çıkarılabilmesi. Ancak bunu vaat ederken bile kaynak bulunması gerekiyor” dedi.

‘TÜRKİYE BİZİZ’

Yalçın, aday tanıtımını bayram sonrasında, 3 Ekim’de yapacaklarını belirtti. Tüm adayların, “Ülkenin geleceğine oy ver” ana sloganını kendi seçim çevrelerine adapte ederek kullanabileceklerini kaydeden Yalçın, kampanyada ayrıca ülkenin içinden geçtiği hassas dönemi de dikkate alarak, “Türkiye biziz, herkes Türkiye’dir” sloganını kullanacaklarını bildirdi.

Yalçın 3 Ekim’de sonra her adayın seçim çevresinde yoğun çalışma yapacağını, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin de sahaya ineceğini ifade etti. Seçim beyannamesinde koalisyonun kurulamamasında AK Parti ve anamuhalefet partisinin rolünü ortaya koyacaklarını belirten Yalçın, “Koalisyonun kurulmasını istemeyen Cumhurbaşkanı’dır. Seçimin tekrar edilmesini isteyen Cumhurbaşkanı’dır. Bunu halkımıza anlatacağız” dedi.

 

HABERTÜRK

1
 // 1
yapılabilir.mevcut sistem gibi her şeye zam yapın asgari ücreti de 2000 yapın oran yine farketmicek nasıl olsa yine aynı yine aynı doğalgaza vb. yüzde 15 asgariye yüzde 4 şimdiye kadar böyle olmadı mı? ??...
22 Eylül 2015 12:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler