YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP üzerinden Türkiye dizayn edilmeye çalışılıyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, '' Yapılmaya çalışılan sadece MHP üzerinden oynanan oyunlar değildir. MHP üzerinden Türkiye ve Türk dünyası baştan sona dizayn edilmeye çalışılıyor'' şeklinde konuştu.
MHP üzerinden Türkiye dizayn edilmeye çalışılıyor
20 Nisan 2016 / 09:00 Güncelleme: 20 Nisan 2016 / 09:18

Kanal A'da yayınlanan Fatin Dağıstanlı'nın sunduğu 'Türkiye'nin Seçimi' programına konuk olan MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsal Demirel ve Takvim gazetesi yazarı Bülent Erandaç MHP üzerinde planlanan operasyonlar ve MHP'nin bu konudaki duruşuna dair önemli değerlendirmelerde bulundu.

Neden MHP üzerinden operasyonlar yapılmaya çalışılıyor?

Demirel MHP'nin yapılmaya çalışılan operasyonlarda hedef olmasının nedenini, 'Türkiye'de devlet, millet, memleket yapısı, coğrafyamız üzerinden herhangi bir şekilde siyasi dizayn yapılacaksa bu ülkenin mihenk taşlarından biri olan MHP üzerinde eylem yapmamaları beklenemez. 

MHP'nin bizatihi varlığı, ülkemizin 4 bir yanında var olması, Türk devleti ve milletinin varlık ve bütünlük göstergesidir. MHP yalnızca oyla ölçülecek bir parti değildir. Türkiye'nin varlık ve birliği için çok önemli olduğu bu partide yıkılması gereken bazı odaklar görüyor insanlar ve bunu amaçlıyorlar' şeklinde açıkladı.

cl.jpg

Paralel Yapı MHP'yi kim adına şekillendirmeye çalışıyor?

Türkiye'nin birlik ve beraberliğini yıkmak isteyen güçlerin en önemli engellerden biri olan MHP'yi aşmaları gerektiğini belirten Demirel, ''Şekillendirmeye çalışanların arasında ABD, İngiltere, Fransa, Almanya'da var.  Türkiye'nin birlik ve beraberliğini  yıkmak için bu güçlerin, kritik eşiği aşması yani MHP'yi aşması lazım.  

MHP eşiktir, nirengi noktasıdır.  MHP'yi yok etmedikçe Türkiye'de bazı dinamikleri yok edemezsiniz. MHP sadece bir parti levhası değildir Türkiye'nin birlik ve beraberliğinin göstergesidir. 

Bu yüzden  2002'de , 2010'da, 2011'de MHP'ye bir çok hamle yapıldı. Bu hamlelerin tek amacı, MHP'nin parti iradesini başkalarından almaya kapısını kapamasından dolayıdır. 
Adına cemaat veya başka bir şey diyelim, inancı herkesin kendinedir. Ama insanlar başka bir iradeyle siyaset yapmaya kalkarsa MHP orada yoktur ve asla geçit vermeyecektir" ifadelerini kullandı.

MHP üzerinden Türkiye dizayn edilmeye çalışılıyor

Demirel, yapılmaya çalışılan operasyonların MHP'nin ötesinde Türkiye üzerinde planlandığını söyleyerek, ''Türkiye'de siyaset dışı kalmış insanların bir yerde kümelenip siyaset yapma talepleri var. MHP'nin kabul görmüş bir marka değeri ve oy tabanı var. Ayrıca mecliste olduğu için hazineden aldığı düzenli bir yardımı var. Yeni bir parti kurup riske girmek yerine hazır bir parti üzerinden işlem görmek isteyenler de var. 

Yapılmaya çalışılan sadece MHP üzerinden oynanan oyunlar değildir. MHP üzerinden Türkiye ve Türk dünyası baştan sona dizayn edilmeye çalışılıyor. 
MHP'nin köklü geleneği dışarıdan dizayn edilmeye müsait değildir. Bunu yapmak isteyenler heveslerini başka yerde arasınlar'' dedi.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK 

esas amaçları...!!!
 // Muhafız
Devletlerindeki derin devlet yapılanmasının planıdır;daha doğrusu Ingiltere'de derin devletin başı olan Kraliçe Elizabeth'in ve Amerikan derin devleti olan CFR ikilisinin planıdır;amaçları;RTE'nın önüne set çekerek Türk İslam Birliğini pasifize etmek,2023-2053 ve sonunda 2071 hedeflerini pasifize etmek' Türk İslam dünyasının tek çatı altında toplanmasını engellemektedir,ileriki yıllarda oluşturulmak istenen olguları engellemek(Türkiye-Azerbeycan-Türkmenistan-Pakistan hattını),böylece istedik...
20 Nisan 2016 Çarşamba 13:02
esas amaçları...!!!
 // Muhafız
Esas amaçları; Sayın Devlet Bahçeli'yi alaşağı edip yerine Meral Akşener'i getirip daha sonra BBP ile birleşerek partiyi Fetö'culara teslim etmek ve bu birleşen iki partinin başına şu anda siyasette yer bulamamış eski AKP'lileri getirmektir;daha doğrusu Abdullah Gül-Bülent Arınç ikilisini ve bunları destekleyecek olan,AKP'den istifa eden Ertuğrul Günay,İdris Naim Şahin gibileri bu partide buluşturmaktır,ve böylece AKP'nin önü kesilecek,RTE'nın önüne geçilmiş olacaktır'bu plan İngiliz ve ...
20 Nisan 2016 Çarşamba 12:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler