YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP tıpış tıpış gelirdi
Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırmaya hazırlanan CHP, MHP'ye yüklendi. Grup Başkanvekili Muharrem İnce, 'AKP Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırsaydı, MHP tıpış tıpış gelirdi.' dedi.
MHP tıpış tıpış gelirdi
07 Ağustos 2012 / 14:01 Güncelleme: 07 Ağustos 2012 / 15:09

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, bugün TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağıracaklarını belirterek, ''Analar ağlarken, savaşın eşiğine gelmişken, ocaklar sönerken, bir ilçede haftalardır devam eden çatışma varken TBMM toplanmayacak, soruna el koymayacak, sorunu tartışmayacak da ne zaman tartışacak '' dedi.

İnce, Şemdinli'de incelemelerde bulunan CHP heyetiyle TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

AK Parti iktidara geldiğinde, terörün sıfır noktasında olduğunu ifade eden İnce, ''AK Parti'nin kafa karışıklığı, vurdumduymazlığı, aymazlığının terörü yeniden azdırdığını'' savundu.

Bu durumu 2005'te gördüklerini, Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırdıklarını anımsatan İnce, ''2011'de de Meclis'te terör konuşulacaktı ama Erdoğan, 20'li yaşlardaki gencecik çocuklarımız ölürken, 80 yaşındaki kralın taziyesi için Suudi Arabistan'a gitti. Meclis'i baypass etti. İmralı, Oslo, Barzani, Erbil'i çözüm yeri olarak görenler, ne yazık ki Meclis'i çözüm yeri olarak değil, ayak bağı olarak görüyorlar. 2005 ve 2011'de yaptıklarını ümit ediyoruz ki 2012'de yapmazlar, Meclis'e gelirler, olağanüstü toplantı çağrısına kulak verirler'' diye konuştu.


-''AKP yapsaydı, tıpış tıpış gelirlerdi''-


Bir soru üzerine İnce, TBMM'nin olağanüstü toplantısı için başvurularını bugün yapacaklarını bildirdi.

MHP'nin, olağanüstü toplantı çağrısına sıcak bakmadığını belirten gazeteciye İnce, ''MHP, her zamanki gibi bir büyük yanlış daha yaptı. Türkiye'nin en ciddi sorunlarında, dönemeçlerde AKP'nin peşine takılmış bir partidir. Susuyorsak, terbiyemizdendir. Meclis'i AKP çağırsaydı, eminim ki MHP 10 dakika içinde 'hemen geliyoruz' diye açıklama yapar, tıpış tıpış gelirlerdi'' karşılığını verdi.

İnce, 22 Haziran 1919'da Amasya genelgesinde, ''İstanbul Hükümeti görevini yapamıyor, vatanın ve milletin bağımsızlığı tehlikede, bu durumu milletin azim ve kararlılığı yenecektir'' yazdığını ifade ederek, ''TBMM Hükümeti görevini yapamıyor, yapsaydı analar ağlamazdı, Türkiye bu hale gelmez, ocaklar sönmezdi. Bu Meclis ne işe yarıyor  Türkiye'de analar ağlarken, savaşın eşiğine gelmişken, ocaklar sönerken, yangın yerine dönmüşken, bir ilçede haftalardır devam eden çatışma varken, TBMM toplanmayacak, soruna el koymayacak, sorunu tartışmayacak da ne zaman tartışacak '' diye sordu. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler